Jakie żarówki wybrać do auta?


(natus08) #1

Witam,

dziś spaliły mi się żarówki H4 w aucie. Kiedyś kupiłem na allegro, takie z niebieską farbą. Najzwyklejsze ładnie bardzo świeciły na biało. Byłem zadowolony, ale na krótko. Minęło jakieś 4 miesiące i spaliła się jedna z nich. Chciałem wymienić obie na jakieś naprawdę dobre.

I tutaj moje pytanie brzmi jakie wybrać ? Zastanawiam się nad:

  • PHILIPS BLUEVISION ULTRA

  • OSRAM NIGHT BREAKER PLUS

Wiem, że to nie forum motoryzacyjne, ale po co miałbym specjalnie dla jednego pytania rejestrować się na takowym ? Dlatego pytam Was.


(G Stanislaw) #2

Ani jedne ani drugie.

Tungsram MegaLight +50% nawet bez +50% będą lepsze.

Podwyższoną jasność uzyskuje się przez zastosowanie cieńszego włókna wolframowego. Skutkuje to tym, że żarówka nie jest zbyt odporna na wstrząsy i co 6-9 m-cy czeka Cię ich wymiana.

Najważniejsze, to mieć czyste odbłyśniki w reflektorach.


(xyzzyx) #3

-a to te Tungsramy w jakiś cudowny sposób te +50% uzyskały?. W temacie "żarówki samochodowe" firmy które wymienił kolega @natus08 chyba jednak są nie do pobicia. Osobiście używam Philipsa.Od dawna!.


(natus08) #4

xyzzyx jak często wymieniasz te żarówki jeżdżąc po polskich drogach? Ja akurat tygodniowo robię 500km, na niezbyt fajnych drogach - często są dziury. Więc muszę przekalkulować ile by mi wytrzymały.


(xyzzyx) #5

-nigdy nie polecam komuś czegoś z czego sam nie byłbym zadowolony!. Po za tym nie wiem czy słyszałeś, są modele aut które słyną z tego że błyskawicznie "zjadają" żarówki.


(natus08) #6

Dzięki bardzo za informacje :slight_smile: jutro mam zamiar dokonać zakupu, bo zależy mi na dobrej widoczności i bezpieczeństwie. Ale też z ciekawości sprawdzę sobie napięcie.

Wszystko już wiem, można zamknąć.


(Michalm92) #7

1.Osram Night Breaker plus - wydłużona żywodnośc co do poprzednich o 50% ? mocne jasne światło :slight_smile:

2.Tungsram megalight - mocne światło lecz mniej białe niż w osram night breaker

3.Tungsram Sport bluish - mocne jasne światło zachodzące w błękit

Ja bym wybierał z tych trzech.