Jakie zestawy PLC polecacie? Sieć LAN po kablach prądowych

Cześć,

Muszę poprowadzić w domu sieć lan, niestety nie chcę kuć połowy domu, aby z parteru od routera poprowadzić kable na piętro. Chce wykorzystać power lan.

Szukam czegoś w cenie do max 300 zł za komplet i trafiłem na TP-Link Wireless Powerline Extender TL-WPA4220KIT - czyli lan + wzmacniacz WIFI w jednym.

Macie może z nim doświadczenie? Sprawdza się przy grach? Może możecie coś innego polecić w tym budżecie?

Pzdr
Gumik

Z tego co wiem to warto postawić 2 routery, jeden normalnie jako router, a drugi jako repeater. Musisz niestety poszukać modeli bo nie miałem okazji w to się bawić osobiście, a nie wszystkie wspierają repeating. 2gi router (repeater) musi być ustawiony w takim miejscu gdzir jeszcze.ma full lub prawie full zasięg, ponieważ powiela z taką mocą z jaką odbiera.

PLC to lipa. Wymyśl jak pociągnąć kabel aby nie pruć ścian i będziesz zadowolony :slight_smile:

To jak to będzie działać zależy nie tylko od samych urządzeń ale też od stany instalacji elektrycznej w Twoim domu, tego jak jest zrobiona a nawet tego do którego gniazdka podłączysz urządzenia. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, że będzie OK albo, że będzie źle. Musisz wziąć na testy i sprawdzić. Dogadaj sie ze sprzedawcą żeby umożliwił Ci zwrot jak będzei działać niewystarczająco.

1 polubienie

I tak i nie. W sprzyjających warunkach działa nieporównywalnie lepiej od Wi-Fi.

I wtedy, w tych sprzyjających warunkach, masz 1/10 tego co na kablu. Tadam :wink:

W sumie w dowolnym markecie można wziąć na kilka dni na testy i oddać „bo nie spalania warunków” :wink:

nie jest tak źle, sam używam TL-pa7017, przy łączu 100mega, speedtest pokazuje 92-93, odległość od kontaktów to ok. 10m,

No łącze, łączem ale kiedy chcesz coś po lanie kopiować to te plc stają się bardzo wąskim gardłem…