Jakie znasz języki?

Witam. Interesuje mnie jakie znacie języki. Oczywiście chodzi o języki programowania. Ja osobiście znam html, js, css, php, c, c# i asp.net. Generalnie chodzi mi o to czy znacie tylko te podstawowe czyli html, css czy potraficie coś więcej. [Ankieta dotyczy tych podstawowych]

Od kiedy to HTML i CSS jest językiem?

Możesz mi napisać co to jest za język? :slight_smile:

Hatemetelowski i cssowski :D, a tak na serio to za mało jezyków dałem bo tylko php ;/

Dla jasności, HTML i CSS jest zbiorem tagów interpretowanym przez przeglądarki i tak naprawdę nie ma nic w wspólnego z językiem programowania.

Natomiast ASP.NET jest technologią a nie językiem.

Językiem programowania jest chociażby C# który można wykorzystać do napisania strony w technologii ASP.NET

Dlatego też śmiem wątpić w znajomość tematu autora sondy.

Oczywiście jeśli się mylę, to proszę Sqlazack o wklejenie kawałka kodu w języku ASP.NET który, jak pisałeś, znasz.

Wg. mnie html jest językiem programowania, wikipedia:

HTML (ang. HyperText Markup Language, hipertekstowy język znaczników) to język programowania składający się ze znaczników

a wracając do tematu to uczę się html :slight_smile: a później css

Zaznaczyłem “tylko HTML”.

P.S. Jeśli angielski też jest językiem programowania to możesz mi dopisać, że znam dwa :wink:

W takim razie napisz nam jakiś program w HTMLu!

wystarczy jakiś banalny, typu kalkulator czy program rozwiązujący rownanie kwadratowe :twisted:

W związku z tematyką przenosze do działu Na Luzie

co za bzdura

a gdzie w ankiecie java, c, c++, itd.

niemoge nic zaznaczyć w ankiecie ponieważ jest ona błedna… poza tym dziś uzywa sie XHTML a nie samego HTML, fakt na jedno wychodzi, ale przy wiekszych projektach już nie :wink:

No i jescze nie znam żadnego :stuck_out_tongue:

Jednak sama nazwa HTML :arrow: HyperText Markup Language świadczy że to jest język, zaś samo tworzenie stron www możemy nazwć programowaniem.

Tak że do końca taka klasyfikacja nie jest ewidentna.

fiesta a czy frytke można nazwać ziemniakiem? można, ale to nieznaczy że tak będzie “poprawnie” programowanie to coś co daje nam nieograniczone mozliwośći, a sam X/HTML jest bardzo prymitywny, i jest to “język” znacznikowy, co nie oznacza że można go nazwać językiem programowania…

Idąc podobnym tropem mozna by orzec, że językiem programowania jest rownież np. “język angielski” :wink:

Inaczej …co oznacza termin programowanie i czym jest program?

czy dokument html jest programem?

(pytania retoryczne)

tak nie do końca, każdy język ma pewne ograniczenia

fiesta HTML nie zalicza się do języków programowania i tyle. Nie ma znaczenia jak masz słowo w nazwie. Jak napisał adpawl , jeśli tak orzekać o znaczeniu słowa “programowanie” to język polski również jest językiem programowania.

Ktoś kto kiedykolwiek programował na poważnie od razu zrozumie różnicę.

Dla mnie porównywanie HTML-a, CSS do chociażby PHP nie mówiąc już np o C# czy C, zakrawa na jakąś kpinę a przynajmniej na kompletną nieznajomość tematu.

Całkowicie zgadzam się z liskiem.

Ja umiem html, css ;).

Słyszałem, iż ktoś napisał strone, która zawiera przelicznik NWW, NWD. Czy to aby nie jest jakieś mały programik?

to jest napisane już w JavaScript, pełnoprawnym języku programowania :wink:

cała otoczka i wygląd zostały wygenerowane w HTML

Airborn teoretycznie tak, ale jako pomysłodawcy jakiegos pomysłu dązymy do tego aby go zrealizować, ograniczyć mogą nas tylko braki w technologi np. słaba jakość sprzętu, mam tu na mysli C++, delphi czy chociaż TB, da sie przy ich pomocy zrobić wszytko, oczywiście w granicach jakie wyznacza nam “technologia”

Piszę dopiero teraz, bo net mi sie troszkę zwalił ale jest ok. z tym asp. net to sie pomyliłem, chodziło o znajomość asp i umiejętność posługiwania się net’em. A tak generalnie rzecz biorąc to języki programowania to jest trochę ogólne. Są języki programowania w których można pisać kalkulatory a są języki w których można pisać stronę. A pisanie w stylu: “Czy znasz: technologię takąitaką, język programowania taki i taki, narzędzie takieitakie” byłoby bezsensem, dlatego piszę ogólnie języki programowania