Jakiego antywirusa używacie? Ankietka :) 23.10.2009 r

A ja używam Aviry, Eseta i Avasta :slight_smile:

Na 3 komputerach razem :stuck_out_tongue:

KIS na laptopie ,a na PC też Kaspersky tylko sam antyvirus :slight_smile:

Używam od wersji piątej i mnie jeszcze nie zawiódł :slight_smile:

No no kaspersky nieźle w góre idzie :slight_smile: Avast ma z nim czołówe :smiley: Jak i Eset i AVG :slight_smile:

Dziwi mnie czemu jeszcze nikt nie zagłosował na ArcaVir? Taki on cienki jest?

ESET SMart Security 4.0.467 RLZ :stuck_out_tongue:

Mam 3 komputery, na nich zainstalowane 5 systemów i 3 różne antywirusy. Którą opcję mam wybrać?

W moim przekonaniu Arcavir (wersja 2009) ma fatalne wymagania sprzętowe - jego procesy uruchamiają się dłużej niż sam windows xp. Sprawdzałem na 4 różnych komputerach i po włączeniu każdego z nich można było spokojnie zaparzyć herbatę zanim przycisk “start” zaczynał reagować na gryzonia (Nie ukrywam, że było to trochę irytujące).

Może to Ci ułatwi to zrozumieć.

Nie wiem czy to widać na wskazanej powyżej stronie, ale śmiesz podważać wyniki testów przeprowadzonych przez redaktorów wortalu dobreprogramy. Zresztą nawet pomijając ten fakt, równie dobrze możnaby spekulować o wyższości zielonej herbaty nad kawą zbożową.

Jeśli avast Cię zawiódł to możesz powiedzieć tylko tyle że Cię zawiódł, natomiast na pewno nie możesz powiedzieć, że jest to zły antywirus.

Jeśli chodzi o ankietę to obecnie używam Nortona - na netbooku sprawuje się znakomicie

Wcześniej miałem okazję tesować antywirusy: avast, GData, Panda, Fprot, Kaspersky (bez zarzutów) oraz Arcavir, F-Secure (zbyt odczuwalne obciążenie zasobów) - wszystko wersje darmowe albo: 90-dniowe lub półroczne - udostępniane na cd dołączanych do gazet komputerowych

No w sumie tak :smiley: Pamiętam jak mo kompa obciążał. A w ogóle jak przeglądałem strony to jak powoli sie wczytywały. Ciekawe jak będzie z wersją 2010

A ja na laptopie G DATA a na stacjonarnym Avast :slight_smile:

ja używam avast

Co to za miesiąc: 10. 23.2009 r? Myślałem że w kalendarzu mamy tylko 12 miesięcy :slight_smile:

Zapewne chodziło o 23 października, ale daty w języku polskim zapisujemy w następujący sposób:

23.10.2009 r.

albo

23 X 2009 r.

albo

23 października 2009 r.

Windows z zupełnie nieznanej mi przyczyny (przecież chyba po to w ustawieniach regionalnych można wybrać kraj, żeby daty, godziny, waluty etc. były podawane w formie przyjętej w danym kraju) domyślnie stosuje natomiast zapis:

2009-10-23 (rrrr-mm-dd)

Można go jednak zmienić w ustawieniach regionalnych na dd.mm.rrrr - poprawny w Polsce.


Co z sytuacją, kiedy ktoś ma kilka komputerów (lub kilka systemów operacyjnych na jednym komputerze) i na każdym ma innego antywirusa? Proponuję włączyć w ankiecie opcję wielokrotnego wyboru. Ponadto przydałaby się jeszcze opcja “żadnego”. Przez pewien czas tak miałem - w Windowsie - i żadnego specjalnego syfu nie nałapałem. Poza tym niektórzy mają Linuksa, który programu antywirusowego nie potrzebuje ze względu na bardzo małą ilość wirusów na ten system.


Żeby nie było offtopicu - ja używam Avasta. I uważam go za bardzo dobry program antywirusowy - mimo że jest bezpłatny.

Ja też używam avasta :slight_smile:

Kpc21 hehe dobrze że zauważyłeś błąd :slight_smile: Dzięki ja to wiem :slight_smile: Tylko widocznie coś mi się pomyliło :slight_smile:

Od dwóch lat korzystam z Pandy, jak na razie się na niej nie zawiodłem, choć w przyszłym roku przesiądę się na coś darmowego.

No po prośbie użytkownika dałem możliwość głosowania dwukrotnego i dodałem opcję żadnego :slight_smile:

Używam avasta. Wypróbowałam też ArcaVir- bardzo dobry, półroczna pełna wersja dodana do jakiejś gazety i G Data AntiVirus- zamulał kompa i miał słabe wyniki w Pc Security Test. Miałam też ashampoo antyVira- odradzam. Uważam że ArcaVir jest lepsza od avasta- ale w wersji komercyjnej. Sądzę że avast to najlepszy darmowy antywirus- mam go w kilkuletnim stacjonarnym kompie i starutkim laptopie- nie zamula go.

W każdym razie wydało się, że większość forumowiczów używa Avasta mimo tego, że wszyscy ciągle zachwalają Avirę xD

krótko: ESET Nod32 :slight_smile:

W tym momęcie używam Eset NOD 32. Korzystałem z Avasta ale on bardzo lubił korzystać z Procesora i niestety musiałem go zamienić a więc padło na NODa

Hehe teraz mam avast+comodo firewall i nawet nawet tylko że dłużej komp się włącza ale tak to jest ok :slight_smile: