Jakiego antywirusa używasz?

Pytanie sie tyczy antywirusów ja będe instalował Viste w tym tyg. bo dopiero zamówiłem i chce sobie jakiegoś antywirusa dobrego dopasować do Visty jaki polecacie ? I jakiego używacie :slight_smile: Chce się zabezpieczyć bo ściągam bardzo dużo plików w których może być “syf” tak więc piszcie !!

Witam.

Ja nie używam antyvira na viście, bo go nie potrzebuje, ale jak dla ciebie zassij sobie triala np. onecarelive albo avasta :slight_smile:

Ja używam mózgu/rozumu 1.0 :lol:

sCooBy^ to mieciesz :stuck_out_tongue:

A myslalem ,ze KAZDY potrzebuje antywira.

Aero, rozwin temat jak masz ochote - chetnie poslucham.

a co powiecie na temat NOD32 ??

Witam,

W takim razie podeprę się wypowiedzią :

To najważniejsze, nie wchodzić na strony gdzie znajdować się może potencjalny kod złosliwy/nie ściągać piratów/nielegalnej muzy/filmów.

Dwa. Była sobie vista i miała w sobie funkcje UAC, która informuje usera jeśli jakiś program się uruchamia, to pyta czy na pewno uruchomić, to samo jest z wirusami plików exe, jeśli nie wyłączyłeś tej opcjii UAC możesz spać spokojnie, gdyż vista Cię poinformuje czy chcesz otworzyć ten program czy nie, jak nie znasz programu klikasz anuluj, i wirus jest bezurzyteczny na naszym kompie :stuck_out_tongue:

Tia ,ale jeszcze jest spyware , dialery itp. :lol:

I windows defender/ad aware stykają na te problemy :stuck_out_tongue:

He no i co ? Trzeba użyć jednak osobnego oprogramowania :stuck_out_tongue:

defender spokojnie starczy, ale dałem przykład z tym ad aware

Nie starczy , ad aware to całkiem co innego i jest potrzebny.

głupoty gadasz, ad aware i defender to program anty adwerowy, więc o czym ty gadasz ?

Ani ad aware ani defender programem antyvirusowym nie jest

Nie gadam głupot.Wszystko co Windowskowskie kojarzy się z reguły z byle czym.Dla tego lepszy jest ad aware co nie od dziś wiadomo.A , że to nie są antywirusy to wiem już od ładnych paru lat :slight_smile:

Jeśli chodzi o WD - korzystałem z niego już na XPeku i tutaj muszę powiedzieć że jest to jeden z lepszych tworów Microsoftu. Co do sktuteczności trudno powiedzieć ale fakt, faktem nigdy nie reinstalowałem kompa z powodu jakichkolwiek wirusów, trojanów i tego typu podobnego g… :x

hmm…, ja używam AVG i spisuje się nawet nieźle

Też do niego wróciłem po BARDZO PRZYKRYCH doświadczeniach z CA-Antivirus.

Ja do tej pory na XP-ku używałem NOD 32, niestety na Viście nie działa nawet najnowsza wersja. Też zastanawiam się czy warto instalować antyvira jeśli jest WinDefender i UAC.

Jak nie działa?? Działa a nawet śmiga…

A żeby nie było offtopu… -> cały czas go używam i działa bez problemów…

Witam!

Jak nie działa najnowsza wersja na Viście? Oczywiście, że działa i ma się bardzo dobrze… u mnie wersja 2.70.16

-EDIT-

Zaczytałem się zanim odpowiedziałem i KahlanAmnell mnie wyprzedził :slight_smile: