Jakiego autorskiego Radeona 6870 HD wybrać?

Bo wiem, że jest wersja Black Edition, ale taka prawdziwa :stuck_out_tongue: Z tym, że jej nigdzie nie mogę znaleźć, a podobno jest lepsza od Radeona 6950 :o

Gdzieś to wyczytałem na stronce więc to są potwierdzone informacje :smiley:

Tylko ten “prawdziwy” Black Edition ma takie samo taktowanie jak ten który mi polecasz… Coś mi tu śmierdzi…

A mógłbyś jakiś teścik tej karty podrzucić? Bo nigdzie nie mogę znaleźć :frowning:

Aaah, obczaiłem już, i wiem na czym to polega.

To całe “Black Edition”, to edycja która występuje tylko i wyłącznie z tymi 2 wiatrakami (ta karta którą podałeś w 1 poście, z tym że ta podana przez Ciebie jest bez Black Edition).

Black Edition polega na tym że zegary są podkręcone do takiego samego wyniku jak przy tej mojej którą Ci polecam. (http://www.morele.net/karta-graficzna-x … fc-409664/)

Więcej info i testy tutaj: (testy porównywalne do tego co ja mam, w końcu takie same taktowanie zegara)

http://www.overclockersclub.com/reviews … k_edition/

Już sam nie wiem…

Mój wybór opiera się na modelu od Gigabyte [z polecania kumpla], XFX Dual Heatpipe [z własnego polecenia :P] i XFX z Twojego polecenia.

Podsumowując Gigabyte ma najnowszego OpenGLa, z kolei Twój XFX największe taktowanie. Gigabyte ma również najlepsze chłodzenie.

Wybór jest ciężki :?

Faktycznie ten XFX z Dual Heatpipe jest jakiś niedopracowany, ten który ja mam nie ma tych komplikacji które występują przy Heatpipe.

To że jest większa ilość coolerów, nie oznacza że jest mniejsza temperatura karty, z tego co mi wiadomo XFX ma ciut niższe temperatury (BenchIT nie działa i nie mam jak sprawdzić)

Pamiętaj że to taktowanie doda Ci sporo FPS’ów w grach, zawsze te 5-8 FPS’ów się przyda.

Twój zestaw kupujesz czy jeszcze nie kupiłeś?

A może coś takiego :

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi … 69444.html

7zł ponad limit, również IMO bardzo ciekawa propozycja z dobrym chłodzeniem. Tylko, że dosyć drogo.

sla17, zostało mi kilka dni [w środę kupuję], więc jeszcze mam czas na lekkie poprawki :smiley:

No niestety chciałbym MSi Radeon 6870 Hawk, bo wiem, że jest świetny, ale nie ma go na morele.net, a tam mam już złożony zestaw :frowning:

Nie chcę od początku szukać wszystkiego, więc wolę zostać przy tym co jest.

Które taktowanie jest ważniejsze? Na które mam zwracać uwagę?

Edit:

Od tej pory mój wybór zamyka się w obrębie tych kart!

http://www.morele.net/porownaj/399766,3 … 664,411572

Według mnie bardzo dobrą propozycją jest Zotac GeForce CUDA GTX560 AMP! 1GB, co o tym sądzicie?

Szkoda, bo MSI IMO miażdży wszystko. Można by zamówić po prostu zestaw z morele, a GPU z agito, ja bym tak zrobił, ale ty to nie ja :slight_smile:

Skoro składasz, to

Procesor lepiej wziąć z literką K (żeby móc podkręcać, jeżeli Cie to nie rajcuje to też warto, bo w przyszłości będzie ją można o wiele prościej ją sprzedać, czegoś co się nie kręci no może nikt nie wziąć. Płyta główna - nie lepiej H61 U3S3 (a najlepiej P67 PRO3 B3 żeby móc kręcić). Wiem, że nie chcesz kręcić, ale nie wiem dlaczego :slight_smile: RAM - 4x2GB czy 2x4GB? Lepiej wziąć w dwóch kościach. Powiedz ile one kosztują. Obudowa - może lepiej dołożyć do Zalmana Z9 Plus, albo wziąć Brutusa 310/410? Chyba, że potrzebujesz okna, to możesz rzucić okiem na Gladiusa 800 Windows

Miałem kiedyś od XFX Radeona HD6950 i był naprawdę ok, super cichy i w 2D i w 3D więc nie wiem o jakie problemy chodzi. A Zotac Geforce GTX560 AMP! to całkiem wydajna karta, tylko cooler GPU to niezła suszarka :wink:

Moim zdaniem to w sumie HD6870 wypada troszeńkę lepiej od tego GTX560Ti.

Potwierdzam, cooler GPU w Zotacu to niezła suszarka :wink:

Jakby się czepiać do wszystkiego, to wentylator w Zotacu jest głośny, nie cały cooler :wink:

Moi drodzy.

Powtarzam kupuje to co napisałem, a kwestią nad którą się zastanawiam jest grafika a nie pół komputera #-o. I tak wykroczyłem znacznie poza początkowy budżet, więc raczej dokładanie do kolejnych elementów to zły pomysł. Ledwo mi starcza na grafikę, więc proszę nie udzielajcie mi rady co zmienić, bo ten temat już był i można w nim było zawrzeć swoje opinie :razz:.

sla17, prędzej znów zmienię cały komputer niż na raty po jednej części :-D. Nie mam w zwyczaju sprzedawać używek. A jak będę kiedyś, kiedyś wymieniał części na nowsze to te będą warte 75% mniej niż aktualnie [bo to będzie kilka lat]. Kręcić nie będę, bo nie umiem i tyle. Boję się, że zepsuje :P. Kości to 4x2 GB i kosztują 89zł [za zestaw 2x2GB czyli razem 178zł za dwa zestawy], ale nie zmienię na inne bo te Patrioty są dobrze oceniane i są pod Intela i5.

Powtarzam. W TYM TEMACIE PYTAM SIĘ TYLKO O KARTĘ. PROSZĘ NIE PISZCIE MI O INNYCH CZĘŚCIACH, BO BYŁY Z MOJEJ STRONY 2 TAKIE TEMATY…

Od tej pory wybór kart zamyka się w tych:

http://www.morele.net/porownaj/398520,3 … 942,409664

Proszę abyście mi pisali o tych kartach w formie miejsc [1,2,3,4] i kilka słów o każdej :wink:

  1. Karta graficzna XFX Radeon HD6870 1GB DDR5 256BIT 2xDVI+HDMI+2xDisplayPort BOX (HD-687A-ZHFC) - bardzo dobre fabryczne OC, temperatura w stresie przy graniu w BF3 to jedyne 64*C, możliwość zmiany napięcia nie zablokowana, przy czym w przyszłości można ją swobodnie podkręcić.

2.Karta graficzna MSI GTX560 Twin Frozr II/OC 1GB N560GTX - Wg. mnie najlepsze wydanie GTX560Ti, dobra cena jak za to co oferuje nam MSI.

  1. Karta graficzna Asus GeForce GTX 560 DCII OC, 1G GDDR5(256 bit), DVI, HDMI (ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5) - karta podkręcona fabrycznie, ciche chłodzenie, jednak cena jest wg. dość rozsądna, jednak HD6870 jest ciut lepsze.

4.Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6870 1GB (GV-R687OC-1GD) - karta ciutkę podkręcona, jednak cena jest nie adekwatna do jej jakości, brak możliwości zmiany napięcia, w tej cenie powinno to być.

Wreszcie rozsądna odpowiedź na temat :smiley:

Jednak na przyszłość nie piszcie o zmianach napięcia itp. bo się na tym nie znam i nic mi to nie mówi :stuck_out_tongue:

bartek, ten MSi to jest zwykły GTX560, nie Ti :smiley:

Czekam na kolejne odpowiedzi :smiley:

Przecież i5-2500K się kręci najprościej jak można - podbijasz mnożnik, ew. zwiększasz napięcie - i gotowe.

Może i tak tylko ja w ogóle nie rozumiem co napisałeś…

Dla ciebie to jest proste, ale dla mnie - nie. A poza tym to powtarzam nie mam kasy na i5-2500K, więc proszę cię skończ ![-o<

Zastanawiam się ewentualnie na zmianę z Intela i5-2500 na FX-8120 z coolerem Spartan. — Co wy na to? Lepszy wybór od Intela?

Wiem, że żadna gra jak na razie nie wykorzystuje 8 rdzeni, ale dla mnie jest to przydatne, bo lubię się pobawić grafiką komputerową, a wymaga to trochę od procka :P.

Seria FX nie należy do zbyt udanych (chociaż przy obecnych cenach nie wypadają już tak tragicznie), ale w aplikacjach typowo wielowątkowych potrafią pokazać pazur. Kwestia, czy Ty takich aplikacji używasz. Poprzeglądaj sobie testy, pierwszy z brzegu:

http://pclab.pl/art48623.html

W grach FX-8120 na tle i5-2500 wypada blado, w programach różnie.

OK, jednak nie biorę Radeona 6870 :stuck_out_tongue:

Wezmę Asusa GeForce GTX 560 DirectCU II TOP, ponieważ jest tak dobry jak referencyjne GTX 560Ti, przy czym jest dużo tańszy. W testach wypada znacznie lepiej od 6870 i nie przekonacie mnie, że tak nie jest :twisted: Do tego to ciche i wydajne chłodzenie. Trochę drogo, ale zawsze lepsze to

niż GTX 560 Ti za 900zł :stuck_out_tongue:

Piszcie co uważacie.

Dalej stoję murem za XFX z - mimo krótszego okresu gwarancji o 12 miesięcy oraz troszkę starszego OpenGL, ma o wiele wyższe taktowanie, będziesz chyba bardziej od niego zadowolony.

Tamten post anulowany Bartku :wink:

Zmieniłem decyzje.

Twój wybór, rzuciłeś się na grafikę - osobiście wolałbym teraz kupić coś porządnego (ale na Z68), poczekać dwa miesiące i zobaczyć, czy i jak spadną ceny, gdy wjedzie GTX 660 Ti/650 Ti