Jakiego autorskiego Radeona 6870 HD wybrać?

(Ano Reksiu21) #1

Witajcie,

do zakupu mojego zestawu komputerowego zostało mi kilka dni, a ja mam "lekki" dylemat :?

Otóż jak widać w temacie grafika którą wybrałem to Radeon 6870 HD, jednak mój "lekki" problem polega na tym, że nie wiem od jakiego autora wziąć kartę :stuck_out_tongue:

Ja się nie znam na tych taktowaniach i innych cyferkach, ale Wy, drodzy forumowicze, chyba tak :smiley:

Początkowo miałem zamiar zakupić model od XFX [wersja Dual Heatpipe], jednak wyczytałem, że są z nią problemy podczas instalacji, a mianowicie bluescreeny i inne badziewia :frowning: Zastanawiam się na modelem od Gigabyte, który jest fabrycznie podkręcony.

Oto karty nad którymi rozmyślam:

Gigabyte Radeon HD 6870 1GB (GV-R687OC-1GD)

XFX HD6870 Dual Heatpipe 1GB (HD-687A-ZDFC)

Asus HD6870 1GB (DirectCU) (EAH6870 DC/2DI2S/1GD5)

XFX Radeon HD6870 1GB (HD-687A-ZHFC)

Sapphire HD6870 1GB (11179-09-20G)

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-hd6870-1gb-11179-09-20g-383696/

MSI HD6870 1GB (R6870-2PM2D1GD5/OC)

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd6870-1gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-i-dvi-d-minidp-r6870-2pm2d1gd5-oc-356317/

Trochę tego dużo nieprawdaż? :smiley:

Proszę o szybką odpowiedź :smiley:

(stream) #2

Pod względem taktowania zegarów to najlepiej z tego co widzę wypada XFX: http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd6870-1gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-2xdisplayport-box-hd-687a-zhfc-409664/

(Rufus2009) #3

Mam tego XFX: http://www.morele.net/karta-graficzna-x ... fc-409664/

POLECAM CI GO W 100%.

(Ano Reksiu21) #4

OK, czekam na dalsze odpowiedzi :slight_smile:

Też wiele nad tym XFX myślałem, ale zastanawiam mnie czy ma dobre chłodzenie, bo jeden wentylator i radiator to tak trochę kulawo :?

(Rufus2009) #5

Chłodzenie w tym XFX jest dobre, przy BF3 max 66 stopni miałem - poza tym, pod tym górnym wiatrakiem jest jeszcze jeden, i dodatkowo są tam też rurki cieplne.

Czyli: 2x wiatrak, radiator i rurki cieplne - nie jest tak źle :wink:

(Ano Reksiu21) #6

2x wiatrak? Niemożliwe.

Poczytaj kolego komentarze pod tym Radeonem

[Komentarze wycięte]

Wychodzi na to, że coś tu jest nie tak :?

(Rufus2009) #7

Kolego, poczytaj dokładnie opis na morele.net i komentarze - 2 wiatrak jest pod tym górnym, tak jest w komentarzach, jak i zresztą w opisie produktu.

PS. Nie wierz we wszystko, co tam napiszą, zakładam, że ten który napisał że to wersja z jednym wiatrakiem, po prostu tej karty nie posiada.

Równie dobrze mogę napisać w odpowiedzi do pytania technicznego że ta karta ma 10 wiatraków, ale czy to prawda?

(Ano Reksiu21) #8

Zwracam honor :razz:

Masz rację, jednak mimo wszystko czekam na kolejne odpowiedzi.

Proszę abyście nie oceniali kart po tym czy je macie czy nie :wink:

Najbardziej zależy mi na uzasadnionych odpowiedziach [popartych testami w grach i renderingu grafiki 3D najlepiej].

Bardzo chętnie usłyszałbym coś na temat tego Gigabyte'a.

(Rufus2009) #9

Jeżeli chodzi o Gigabyte, wg. mnie cena nie adekwatna do produktu (nawet nie masz możliwości porządnego OC w przyszłości ponieważ tylko ta edycja HD6870 ma zablokowaną zmianę napięcia).

Wiem - że to co się ma to się chwali :D, lecz jeżeli nawet nie miałbym tego XFX to szczerze mógłbym Ci go polecić :wink:

(Ano Reksiu21) #10

Ten Gigabyte ma zablokowana zmianę napięć i ja o tym wiem :stuck_out_tongue:

Ale chciałem uprzedzić, że ja nic podkręcał nie będę, więc mi to tam bez różnicy.

Cena jest adekwatna do produktu, bo on jest podkręcony fabrycznie [nawet w nazwie przy końcówce jest]:

Kusi, oj kusi :smiley:

Heh, dobre :smiley:

(sla17) #11

Osobiście odradzam Gigabyte, osobiście mocno się rozczarowałem tym produktem i supportem (pisałem dlaczego nie da się zmienić napięcia, oni mi że wyżej bezpiecznie nie można, a ja im pokazałem różne testy, które zostały w internecie zamieszczone że da się mocniej kręcić i milczą od dłuższego czasu - a próbowałem z dwa razy). Brak zmiany napięć, głośne wentylatory (trzeba skręcić ręcznie w MSI Afterburner), niebieskie PCB (ale to czysto estetyczne) i słabiutkie możliwości OC. Uwierz, że kiedyś będziesz chciał podkręcić, a jeśli nie - to wersję, którą da się podkręcać szybciej opchniesz :slight_smile:

(Agatonster) #12

AnoReksiu ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Ano Reksiu21) #13

Mówię po raz kolejny nic, ale to nic podkręcał nie będę #-o

Po co mam brać coś do podkręcania skoro nie jest mi to potrzebne?

sla17, chyba miałeś trefną sztukę tego Radeona, bo mój kumpel ma tego Gigabyte [i to on zasugerował mi jego zakup :D] i kompletne zero problemów z ta grafiką. Wszystko pięknie chodzi, BF3 w full detalach na najwyższej rozdzielczości przy 35-45 FPSach [sprawdzane Frapsem, żeby nie było niedomówień :razz:].

Jednak nie jestem przekonany aż tak żeby nie posłuchać się uwag :smiley:

Proszę o odpowiedzi [najlepiej w formie miejsc 1,2,3,4,5,6 :P].

(Rufus2009) #14

AnoReksiu, ale nie rozumiem, czemu nie możesz kupić za mniejsze pieniądze tego XFX którego zegary taktują najwyżej z tych wszystkich, to zawsze doda parę FPS'ów w grach.

Również nie jestem przekonany do tego Gigabyte.

1. XFX Radeon HD6870 1GB DDR5 256BIT 2xDVI+HDMI+2xDisplayPort BOX (HD-687A-ZHFC)

2.Asus HD6870 1GB (DirectCU) (EAH6870 DC/2DI2S/1GD5)

3.Sapphire HD6870 1GB (11179-09-20G)

1. Gigabyte Radeon HD 6870 1GB (GV-R687OC-1GD)

2. MSI HD6870 1GB (R6870-2PM2D1GD5/OC)

Poza tym, podaj nam swoją PEŁNĄ SPECYFIKACJĘ SPRZĘTOWĄ, bo może się okazać, że ta karta się tu kompletnie nie nadaje (procesor będzie ograniczał kartę itp.).

Nie rozumiem co w tym takiego śmiesznego, skoro mówię czystą prawdę. :smiley:

(Ano Reksiu21) #15

Jak duże znaczenie ma taktowanie zegarów?

Skoro mogę wydać maks. 750zł na grafikę to wolę to wykorzystać :smiley:

Edit:

Jak Intel i5-2500 może ograniczać tą kartę :P?

Aktualny zestaw wygląda tak:

Procesor: Intel Core i5-2500 3.3GHz [boxowe chłodzenie]

MOBO: ASRock H61iCafe

RAM: Patriot Sector5 VIPER II DDR3 4x2GB 1333mhz 7-7-7-20

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W modularny SLI PSU

Dysk twardy: Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ

Monitor: LG LED E1911S-BN

Obudowa: Cooler Master RC-430-KWN1

Oczywiście Win7 Home Premium 64bit

No, teraz czekam na odpowiedzi :smiley:

BTW.

Taki mały drobiazg, żebyście mogli szybciej sprawdzić różnicę między kartami :stuck_out_tongue:

(Rufus2009) #16

Fakt. Mój błąd. Myślałem o tym MSI : http://www.ceneo.pl/10967184

Taktowanie zegarów jakie ma znacznie? Bardzo duże. Każdy MHz się liczy.

(Ano Reksiu21) #17

Ehhh, no nie wiem, nie wiem.

Mam niesamowite przekonanie do Gigabyte, a z drugiej strony ten XFX... Szkoda, że mam tak mało opinii i zero testów potwierdzających :stuck_out_tongue:

(Rufus2009) #18

Ja Ci już mówiłem co na ten temat sądzę, posiadam XFX i NIGDY nie zamieniłbym go na tego Gigabyte.

Nie musisz mi wierzyć że taktowanie zegarów karty ma znaczenie (choć to banał), ale możesz na ten temat poczytać :wink:

(Ano Reksiu21) #19

A czytałem sporo, że z XFX są problemy, że wywala bluesreeny itd.

A czy ta wersja to jest Black Edition? Bo coś znalazłem, że to jest niby Black Edition :?

(Rufus2009) #20

Z tego co mi wiadomo to tylko użytkownicy nazwali tą kartę "Black Edition".

Pierwszy raz słyszę o tych bluescreenach :open_mouth: