Jakiego języka się uczyć C++ czy C#?

Cześć, jestem tutaj nowym użytkownikiem. Widzę że tu są dobrzy specjaliści, więc mam nadzieję odpowiedzą na moje pytanie:

Którego języka bardziej opłaca się uczyć na początek C++ czy C#? Czy gdybym chciał np. napisać przeglądarkę to który język nadawał by się do tego lepiej?

Jak na początek to c# bedzie dużo łatwiejszy, szczególnie jeśli chodzi o aplikacje okienkowe.

C# jest raczej przeznaczony dla aplikacji internetowych (przy połączeniu z PHP i MySQL) a C++ do aplikacji okienkowych (przy połączeniu z API systemu i ewentualną biblioteką graficzną). Zdecyduj na początku co chcesz osiągnąć, dopiero potem zastanów się jaki język wybierzesz.

ASP.NET + C# i PHP? To nie jest dobry pomysł. Albo jedno, albo drugie. Ich raczej się nie łączy. Tak samo stwierdzenie, że C# jest dla aplikacji internetowych jest błędne. C# jest przystosowany do aplikacji okienkowych(a przez ASP.NET do internetowych), które nie muszą być bardzo wydajne(a jak muszą być wydajne i chcesz pisać w tym języku to zainteresuj się Bartokiem/Phoenixem(kompilator MS))(ale internetowe, ASP.NET, są wydajniejsze od pisanych w PHP). Ale oczywiście są i od tego wyjątki. Choćby Singularity. System operacyjny napisany w tymże języku i skompilowany za pomocą Bartoka. C++ natomiast jest ogólnego przeznaczenia. Aplikacji biznesowe, gry, aplikacje internetowe(rzadko bo rzadko, no ale są), gry, systemy operacyjne, wszelkiej maści programy użytkowe są pisane w tym języku.

Aha, C# jest wzorowany na C++, ale bardziej przemyślany i fajniejszy(to drugie to tylko moje odczucie).