Jakiego kompa kupić do 2500zł?

Sprawa sprowadza się do tego iż, nie bardzo się znam na sprzęcie a nowy komp potrzebny. Znojomek mi doradził żebym napisał temat tutaj to ktoś mi coś złoży.

Więc max na ten cel mogę przeznaczyć 2,500tysia (naturalnie kupno przez internet) koniecznie z jednego sklepu bo musi to być na raty. Monitor mam, klawiaturę i mysz, nagrywarkę dvd też.

Zaglądałem tutaj: viewtopic.php?f=19&t=267420

i generalnie fajne jest to:

z tym, że gdy wlazłem na agito to ceny każdego (no może prawie każdego) podzespołu są wyższe niż podane tutaj.

Generalnie taka konfiguracja mi bardzo odpowiada, tylko jak ja liczyłem to wyjdzie ponad 2,500.

Ostatecznie jak cena wyjdzie ze 200-300zł poza margines to jest to do wytrzymania.

Jeszcze jedno posiadam monitor CTR, karta ma całkiem inne wejście z tego co widzę. Podajcie (jeśli możecie) także linka do odpowiedniej przejściówki bym podłączył swój moinitor do karty.

Czekam na propozycje…dziękóweczka.

Zestaw jak najbardziej ok jednak ceny ostatnio poszły do góry i pewnie nadal będą rosły bo idą święta więc śpiesz się z zakupem bo przed świętami zapłacisz o wiele więcej niż teraz.Np.: ja swojego procka E7200 kupiłem w proline za 295 zł w lipcu a teraz kosztuje on 365 zł.Ps Radeona HD4870 bym brał od Asusa lub Ginwarda, a dysk z 32 MB cache.

Zestaw very good :wink:

Co do grafiki, może wziąć po prostu od producenta sapphire.

plunio7 , co do przed ostatniego twojego zdania nie zgodzę się.

Dobra obudowa = dobre chłodzenie wew. komputera , lepsza cyrkulacja powietrza.

Dobry zasilacz = stabilne napięcie, nie zła moc, zbudowany z dobrych rzeczy,a nie najtańszych.

Co do płyty głównej to już lepiej coś z MSI - bardzo dobre płytki, jedynie jeszcze Gigabyte.

I grafa od sapphire.

To ja zawsze myślałem, że na święta są promocje:/ ale widocznie tylko na gotowe zestawy:D

No spieszyć się nie mogę za bardzo bo dopiero połowa miesiąca, do wypłaty dwa tygodnie, mam kupować na raty ale też chce zrobić tak, żeby termin spłaty rat wypadał na “po wypłacie”.

Promocje owszem ale najpierw ceny muszą podskoczyć o 400 zł żeby mogli zrobić hit cenowy obniżka o 199,99zł !!

On ma juz nagrywarke - nie wiem czy wy czytacie te posty czy widzicie temat “Komp 2500PLN” to wklejacie z notatnika zestaw?

Dobry komp - jak masz kase to kupuj.

  1. CRT a nie CTR :wink:

  2. do każdej karty wsadzają przejściówkę z DVI na D-Sub :wink:

paracik , masz rację. Tyle, że niektórym spodoba się chromowana, a niektórym szklana.

Jasne, ale trzeba przekonywać. Bo wiemy jak jest z tanią obudową a jak jest z obudową za 150 zł :wink: Tak samo z zasilaczem.

Jestem już posiadaczem tego sprzętu (czyt. post I) więc, pozostaje tylko podziękować i salute.

btw. jestem cholernie zadowolony.

ale grafa pewnie głośna no nie? :wink:

Wy chyba nie patrzycie na ceny na bieżąco! Ja też właśnie czekam z kupnem nowego komputero do 2500 zł tylko czekam na obniżke cen bo nie ma co tracić 300zł lepiej poczekać ja ci proponuje mój zestawik ;p

Intel core 2 duo e8400 3.0 GHz 569 zł

Asus P5Q Pro 449 zł

Patriot 2 Gb 2 x 1 800 Mhz 130 zł

Samsung 320 Gb 7200rpm 16 mb 175 zł

Palit Radeon hd4870 512 mb ddr III 799 zł

Coolet Master elite 331 150 zł

corsair 450W 265 zł

Razem ok. 2500 zł

Ceny z agito.pl

zamiast p5q pro weź msi p45 neo3 zaoszczędzisz 100zł a wiele nie stracisz

100zł ? Bez przesady… Zamawiałem ostatnio kumplowi p5q pro za niecałe 370, więc różnica do msi p45 neo3 to max 30-40zł. W zależności od sklepu oczywiście, ale liczę różnice pomiędzy najniższymi znalezionymi cenami.

http://www.ceneo.pl/1529658

http://www.ceneo.pl/1536765

Zauważyłem że ostatnio spora grupa ludzi próbuje tutaj każdemu na siłę wciskać msi, nie wiem czy wynika to z tego że każdy zachwala to czego sam używa ?. W niczym nie jest lepsza od p5q pro, a obecnie różnica w cenie również znikoma. Nie żebym miał coś przeciwko msi, obydwie płyty są dobre, tylko nie wiem po co tak zachwalać konkretny produkt ?. Płaci Wam ktoś za to ?. Rozumiem gdyby ta druga którą ktoś poleca (w tym wypadku p5q) była totalnym szrotem, ale w tym wypadku nie widzę solidnego uzasadnienia.

neo 3 w agito kosztuje 340zł

p5q pro kosztuje 430zł

nawet i tą p5q można wziąć, chodzi o to żeby zrobić jakąś oszczędność, jak ktoś nie ma zamiaru robić OC, nie każdy w końcu potrzebuje drugiego slotu na kartę graficzną, i jakiś wypasionych możliwości OC

Agito do najtańszych sklepów raczej nie należy, no ale nvm.

Między p5q a p5q pro jest różnica może ~20zł, więc nie opłaca się oszczędzać - lepiej brać pro jak już.

Jak ktoś nie ma zamiaru bawić się w OC to i p5k może brać, bo wystarczy w zupełności, a przy tym zaoszczędzi jeszcze więcej.

Prawdę mówiąc P5Q jest porównywalna do NEO2-FR, a P5Q Pro lepsza od tego duetu (nieznacznie). I to tyle w tym filozofi, bez zbędnego matrylogizmu.

//

Rozłożenie elementów jest dobre, nic niczego nie blokuje (mam płytę z podobnym rozmieszczeniem i jest dobrze).

I wiem, ze się nie stopi. Się siądzie.

taaa p5q pro lepsze od msi p45 neo2 fr które wspiera CF w trybie x8(p5q ma tylko jeden port pciex16), do tego lepsze chłodzenie(uwierz mi że chłodzenie z miedzi + rurki cieplne nie roztopią sie tak jak twierdzisz że się stanie)

do tego gorsze ułożenie elementów w p5q pro , dobre rozmieszczenie jest dopiero w wersji deluxe, ale wtedy płyta wygląda juz jak neo2-fr które jest niższym modelem niż asus p5q deluxe, tak więc twoje nieznacznie lepsze jakoś się nie przenosi na możliwości bo obie płyty robią fsb500… tak więc powiedz mi w czym ta twoja kochana płyta jest lepsza ? no w czym ?