Jakiego laptopa kupić?

poszukuję pomocy przy zakupie laptopa.
Kto coś poleci dobrego?
Potrzebuję by był szybki i z dobrymi parametrami.
cena do 3-3,5 tys zł

Gry/Biuro/Stacjonarny dom/Przenośny.
WIndows/bez windowsa.
???

może być bez windowsa bo go sam sobie zainstaluję.
będzie wykorzystywany w domu, biurze grać raczej nie będę ale kto wie :slight_smile:

W sensie masz legalną kopię czy ukradniesz?

mam legalną i office też oryginał i na tym będę pracował w biurze. Ale temat nie jest o licencji tylko o sprzęcie, czy ktoś coś poleci dobrego.

Dobrego w jakim sensie?
Czego oczekujesz od sprzętu?
Dobrej matrycy, wygodnej klawiatury?
Opisz swoje potrzeby a dostaniesz odpowiedź.
Chyba że się wstydzisz to kup to co ci się spodoba najbardziej w najbliższym markecie.

No to do biura z “ewentualnymi grami” wyszłoby , że Asus ROG 17cali z Ryzenem 35/750 i rx 560x. Jakieś gry na tym odpalisz, a będzie o dobre kilkaset zł tańsze od wersji z 1650, jak nie amsz parcia, to nie ma co przepłącać.

No tak, zależnie od dokładnych potrzeb i preferencji znalazłem kilka naprawdę spoko modeli, wszystkie z szybkimi dyskami SSD m.2 oraz 16GB RAM:


Jako pierwszy Dell. Dell się tu znalazł bo obecnie jako jedyna firma wyróżnia się na tle pozostałych producentów laptopów nieposzkalowaną opinią w zakresie jakości. Aluminium, IPS 15,6" 16GB RAM i5 najnowszej generacji (energooszczędne, w grach to nie to samo, ale w zastosowaniach biurowych powinno być dosyć chłodno). Laptop typowo biurowy, nie nada się do gier (chyba że stare tytuły lub nic nie wymagające).

Jako drugie Lenovo. Ja mam pozytywne odczucia co do tej firmy, wiele laptopów bez problemu przeżyło swoje, ale opinie są różne. Model bardzo fajny, mocne i5, 15,6" IPS, 16GB RAM, GTX1650. Zestaw pozwoli zagrać we wszystkie współczesne gry bez problemu. Minus to prawdopodobne troszkę większe grzanie laptopa ze względu i na “prądożerny” procesor jak i dedykowaną grafikę. Na pewno krótszy czas na baterii.

Alternatywa od HP. Generalnie fajny sprzęt, każdy zazwyczaj jakąś styczność z nią miał.
Ryzen 7, 15,6" IPS, 16GB RAM, aluminium. Procesor również niskonapięciowy, ale z dobrą zintegrowaną grafiką, która pozwoli coś uruchomić jak CS:GO, LoL czy inne mniej wymagające gry, bez wysokiego grzania, no i przy pracy biurowej na baterii nadal długo wytrzyma.

Dobrego w każdym sensie.
Szybkiego i wydajnego. Trzeba czytać ze zrozumieniem.
Procesor ma być szybki i wydajny, dużo pamięci RAM oraz szybki dysk. ( wszystko w miarę możliwości podanych przeze mnie kosztów które mogę przeznaczyć)
Nie musi być z systemem, ponieważ posiadam licencje i sam go sobie zainstaluje.

DO CZEGO ZAMIERZASZ UŻYWAĆ KOMPUTERA?

Do wszystkiego. Internet, filmy, obróbka grafiki i filmu, biuro.

Czyli szukasz stacjonarki a nie laptopa.
Grafika jeszcze ujdzie, gdzie do 3D potrzebujesz już dedykowanego GPU, obróbka, montaż czy konwersja wideo upiecze każdego praktycznie laptopa.

Nie tylko upiecze, ale komfort pracy na 15 calach nie jest duży, o tym że 1650 w lapku i i5 jest słabsza od stacjonarnej nie wspomę. :wink:

Do grafiki rozważ blaszaka, a za resztę jakieś mikrusik na wyjazdy nad jezioro. :wink:

Jeśli faktycznie laptop jest konieczny do tych zastosowań to trzeba wybrać taki, ktory da sobie dobrze z tym radę.


Najmocniejszy procesor i7 do renderingu zrobi robotę, tak jak i 16GB RAM oraz szybki SSD i grafika GTX 1050(w zasadzie każda gra tu zadziała) do dołożenia tylko dysk HDD na magazyn danych.

Brałbym tego jeśli szukasz laptopa, to fajna opcja. Mam podobny model ale słabszy na i3 i nie mam zastrzeżeń do niczego.

Zrobi robotę buchając ogniem.
Chłodzenia laptopów nie są przystosowane do długotrwałej pracy.

Żeby autor potem nie był zdziwiony że się przgrzewa i wyłącza w czasie pracy.

Nie przesadzaj, wiele firm zamiast PC ma laptopy, a przy grafice CPU czy RAM nie są obciążone cały czas.

Przy grafice, ale tu będzie obróbka wideo, próbowałeś kiedyś na laptopie?

Skoro jest to laptop również do pracy z grafiką czy obróbką video, to zdecydowanie warto dołożyć do wydajniejszego niż procesor niskonapięciowy.

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650
Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/16GB/256 GTX1650
Matryca FULL HD IPS dobrej jakości, pokrycie ponad 90%, procesor 4 rdzeniowy 9 generacji, miejsce na dodatkowy dysk SATA, podświetlana klawiatura.

Poszukuję laptopa nie PC. Obróbka grafiki i filmów to raz na jakiś czas stworzenie jakiegoś krótkiego filmiku z wakacji itp. Czesciej używanie Photoshopa. Reszta użytek bardziej biurowy/ domowy.