Jakiego Linuxa?

nie powiedzialbym ze po sciagnieciu plyty bedziesz mial przestarzale bo testing jest generowany obraz iso co tydzien i fakt ze w ciagu tygodnia wychodzi troche uaktualnien ale bez przesady

w debiania jest synaptic ale osobiscie tez wole konsole i apt-get (chociaz synaptic sie przydaje gdy nie bardzo wiesz jak nazywa sie pakiet ktorego szukasz)

co do linksa to korzystam gdy musze bo wejdz sobie na dobreprogramy.pl przez linksa a wejdz przez opere to przeciez nie ma porownania

Popieram. Większość distro z rodziny RedHata zawiera pakiety “cutting-edge”, które lubią się przewracać. Co do ekg i lynksa to az takim masohista nie jestem :stuck_out_tongue:

A uaktualnienia są codziennie. Pozatym szkoda płyt i tak przecież nie korzysta się z większości pakietów, które są na płycie :slight_smile:

@mcdell nie lynxa nie lubie “links” to jest to :smiley: (wspiera ramki:)

a ekg… odkad pierwszy raz ujrzalem nic innego nie uzywalem :slight_smile:

Może i ja się kiedyś przekonam do ekg. Muszę sie najpierw wyzbyć dawnych nawyków po M$ Winzgrozie :wink:

uaktualnienia sa czesto ale w przeliczeniu na MB to nie jest tego duzo

a zakladajac ze instalujesz debiana z netinstall to jak po miesiacu uda Ci sie tak porabac system ze bedziesz chcial zainstalowac od nowa to z plytki netinstall bedziesz musial sciagac o wiele wiecej niz gdy instalujesz z plytki testing sprzed miesiaca + aktualizacja

mi bylo latwo, wczesniej uzywalem irssi jako klienta irc, ktore jest bardzo podobne do ekg;)

Hmm nie jestem przeciwnikiem windowsa… o ile jest legalny i dobrze zabezpieczony :slight_smile:

No właśnie mi się tak przytrafiło.

Za drugim razem ściągnąłem już obraz pierwszej płyty instalacyjnej i zapewniam ze kolejne są zbędne.

Ja też nie ale nie lubię komerchy a pozatym fajnie jest siedzieć na czymś innym niż większość :slight_smile:

z tego co widze to łatwo napisać trudniej to zrobić .Mam Mandrive 2007 One Cd i lipa z opisem czy bez nic mi nie działa.Mam jeszcze SuSe 10.1 I to samo

Przesiądź się na Debiana :mrgreen:

zapodaj linki to zobaczymy co da się zrobić:)

EDIT:

ALe Proszę O DVD

tu znajdziesz testing

http://cdimage.debian.org/cdimage/weekl … 6/iso-dvd/

Ściaganie całego DVD nie ma sensu.

Wystarczy pierwsze CD :slight_smile:

>>download<< - z Gnome.

Lub

>>download<< - z KDE.

mcdell , tak mówisz o tym 1 CD, ale zauważ że jesli ma się modem USB (ST330) to debian nie skonfiguruje automatycznie połączenia podczas i8nstalacji i co przyjdzie z tego netinstall? Zostaniesz z 1 CD i to wszystko…no chyba, że się mylę ale kiedys tez się bawiłem z Debianem i pamiętam że się na tym netinstal przejchałem. Zresztą jesli masz modem USB to na żadnym linuxie to nie zadział…próbowałem na wielu…

Ubuntu, Slackware, Mandriva, Arch, Gentoo( o tym nie mówmy…nie poradziłem sobie z instalką), Debian…A i tak teraz chwilowo jadę tylko na windzie, ale zbieram się na Slacka obrazy już się drą u qumpla (ma szybszego neta) ;]

kosior6 żle mnie zrozumiałeś. Netinstall to netinstall - ściągasz tylko ok. 100 MB (sam system bazowy).

Co innego jest ściagnąć pierwszą CD dystrybucji (600MB) na której jest już środowisko graficzne i wszytko co potrzebne do normalnej pracy. :slight_smile: Reszta CDków jest moim zdaniem zbędna. Dlaczego? Bo jest na nich tylko kilka pakiekietów, które są przydatne dla przeciętnego użytkownika.

Aha no to sory źle się zrozumieliśmy ;]

Jak Zrobić Tego Debiana Żeby Sie Odpalał z bootowaniem

Masz na myśłi zbootowanie płyty instalacyjnej czy zainstalowanego systemu?

z płyty przy włączeniu kompa bo mam dysk bez systemu na którym chce postawić debiana;)))

nie wiem czy dobrze zrozumiałem

Włącz bootowanie z CD/DVD w Biosie

Matiit to mam włączone nie jestem jeszcze taki ciemny za jakiego mnie uwarzasz :lol: