Jakiego pakietu używasz, Eset v Kaspersky

Witam :slight_smile:

zakładając ankietę chciałbym sie dowiedzieć z jakiego pakietu korzystacie (korzysta większość).

Jako ze chce coś zakupić ,być może głos większości mi w tym pomoże ,bo jak wiadomo ciężko jest coś przetestować w 30 -dni.

Podkreślę na koniec ze o wygląd mi nie chodzi a o działanie , sprawność i funkcjonalność…

ESET Smart Security

G DATA TotalCare

Używam Norton Internet Security 2007, Windows Defender, UAC i od 8 miesiecy nie miałem żadnych problemów.

Kaspersky Internet Security 6; systemu strasznie nie muli, skuteczny, nigdy nie miałem problemów z “syfem”; zdarza mu się wszczynać fałszywe alarmy. Jak dla mnie wygodniejsza obsługa niż pakietu Eseta, choć to subiektywna ocena, może przyzwyczajenie :slight_smile:

Ja używam AVG Anti-Virus Free Edition, spyware terminator oraz pc tools firewall ale jakbym miał wybrać pomiędzy tymi dwoma to wybrałbym ESET Smart Security :slight_smile:

Jak każdy pisze z jakich to nie korzysta pakietów zabezpieczających, to niech tez pisze dlaczego jest z nich zadowolony, a co mu w nich nie odpowiada. Dodając takie informacje założyciel tematu będzie bardziej uświadomiony, co może być pomocne w zakupie odpowiedniego pakietu. Ogólnie jak każdy zacznie pisać, to będziemy mieli tyle opinii, ile odpowiedzi co do niczego nie prowadzi, wpadnie moderator i klepnie to wszystko do kosza.

ESET Smart Security

Lubie go ponieważ ma przejrzyste menu, jest łatwy w obsłudze i dobrze wykrywa wirusy; trojany; …

Niestety ma czasami problemy przy skanowaniu plików np. .jar; .jad; archiwów RAR, ZIP.

Jednakowoż lubię go :slight_smile:

ArcaVir System Protection 2008 - wygrany na polowanku :wink:

lekki dla systemu to on nie jest, ale wystarczający jak na moje zapotrzebowania (mam go chyba tylko z przyzwyczajenia :stuck_out_tongue: )

ESET Smart Security - testowanie na okres 30 dni… wydaje mi się to najlepszą alternatywą z rozwiązania Outpost + NOD32. Wszystko w jednym, nie odczuwam pracy pakietu - pondto jest bardzo prosty w obsłudze. Wydaje mi się że na dobre zagości u mnie.

Czemu? jakie problemy?

Ja również polecam ESET Smart Security z uwagi na:

  • lekkość działania (na moim komputerze użycie pamięci sięga około 30.000 K podczas zwykłego buszowania w sieci z wymagającą konfiguracją skanera AV),

  • bardzo dobra wykrywalność zagrożeń oraz modyfikacji aplikacji na dysku,

  • możliwość wyboru trybu aktywnego dla przeglądarek internetowych,

  • dobry i przyjemny w obsłudze firewall (przejrzysta konfiguracja),

  • szerokie możliwości konfiguracji antywirusa,

  • możliwość eksportu i importu ustawień.

Minusy:

  • 2 razy podczas zmiany reguł dla firewalla proces egui.exe został zakończony, ESET wyłączył się i trzeba było uruchamiać ręcznie.

Tzn. nie rozpakowuje archiwów RAR; ZIP; … oraz nie potrafi zeskanować plików .jad i .jar.

Nie wiem czy Cię dobrze rozumiem, ale np. mam archiwum RAR, w którym znajduje się 10 plików (m.in dll. exe.). Uruchamiając skaner na żądanie z menu kontekstowego, ESET skanuje wszystkie 10 plików i wyświetla raport. Sprawdź czy w ustawieniach SS antywirus i antyspyware - Obiekty, czy masz zaznaczoną opcję skanowania archiwów :slight_smile:

Mam to zaznaczone.

Np. mam archiwum .zip z demo 18WoS American long haul i klikam scan with eset smart security to mi wyskakuje okienko ze skanem i taka wiadomość:

C:\Artur\Archiwa\18wheel_alh.zip » ZIP » 18wheel_alh.exe - decompression could not complete (possible reasons: insufficient free memory or disk space, or a problem with temp folders)

I co to jest?

Tak samo jest z resztą archiwów.

Nie sądzę, żeby była to wina SS. A bez skanowania to archiwum jest użyteczne i da się z niego wypakować pliki?

Z komunikatu wynika, że nie posiadasz wystarczającej ilości wolnej pamięci (która jest potrzebna do skanowania archiwa) lub miejsca na dysku. Sprawdziłeś to?

Opróżnij folder temp. Start --> Uruchom --> %temp% , usuń wszystkie pliki.

Ja z ESET SMART SECURITY cenię go za niezawodność, wygodną obsługę oraz to że nie żre dużo pamięci