Jakiego programu do backupu używacie?

Witam,

Szukam jakiegoś nowego programu do backupu danych. Obecnie używam Acronisa, jednak wersja 2013 działa strasznie ociężale, dodatkowo co jakiś czas mam problem z tworzeniem wcześniej zaprogramowanych kopii zapasowych co bardzo negatywnie wpływa na moje poczucie bezpieczeństwa a nie chciałbym kiedyś, gdy będę potrzebował skorzystać z moich backupuów dowiedzieć się, że nie działają. Z tego powodu jestem zmuszony poszukać nowego oprogramowania.

Proszę o info jakiego wy używacie oprogramowania do kopii zapasowych plików oraz całego systemu.

Ja używam programu EASEUS Todo Backup Free 6.0 i jak dla mnie działa on dobrze i już mi nie raz pomógł, a używam go do kopi zapasowej systemu jak i plików i puki co sprawdza się bezproblemowo.

Najlepszy backup jaki ja używam to disc recovery :smiley: polecam i tobie za darmo jest oczywiście :smiley: i razem z komputerem :smiley:

To się sprawdza tylko w przypadku całkowitej awarii systemu.

Mnie chodzi bardziej o stałą ochronę moich plików.

a ja używam total commander a w nim narzędzie synchronizacji danych.Nie mam żadnej awarii,robię ją raz na tydzien lub miesiąc.Stała ochrona,no to musiałbyś mieć jakąś usługę w systemie ,która na bierząco synchronizowałaby pliki na inny dysk stale podłączony,albo dysk sieciowy.Czyli każde utworzenie,usuwanie pliku musiałoby być kontrolowane. Wyobrażam sobie jego działanie,ale nie wiem czy taki istnieje ani jak się nazywa.

Programu fsarchiver dostępnego np. w dystrybucji SystemRescueCD. Pomoc programu dostępna jest pod komendą:

fsarchiver --help

Programy działające poza systemem (np: dystrybucje LIVE) mnie nie interesują, bo mój dysk jest zaszyfrowany. Więc jedna kopia zajęła by ok. 300GB.

https://forum.safegroup.pl/backup/macri … der#p52497