Jakiego programu używacie do BackUp-u systemy?

Pytam bo chciałem się zabezpieczyc na przyszlość jak mi czasami sytem padnie(odpukać).Chociaż miałem ostatnio pewne przejścia.Nie siedzę w temacie i chciałbym sie dowiedzieć jak to dokładnie wykonac krok po kroku.Mam program tego typu do Mozilli MozBackup który jest prosty w obsludze i szybki.Poszukuję takiego programu do systemu.Prosze się podzielić swoimi doświadczeniami.Dzięki.

Osobiście używam darmowego Cobian Backup http://www.educ.umu.se/~cobian/cobianbackup.htm

(kopia zapasowa ważnych plików, poczty itd)

W Wiście używam systemowego modułu do tworzenia kopii całego systemu

Do windowsowskich Norton Ghoust. Nie wiem tylko jak sobie radzi z linuksem, chyba sobie nie radzi, ale pewności nie mam.

do Linuxa jest Norton Ghost for Linux…

a ja używam acronis’a i sobie chwale :slight_smile: szczyt marzeń gdyby byłza darmo ale coż ;(

Ja własnie tetuje Acronis-a i dopiero go poznaje.Ale mogę stwierdzić,że jest prosty w obsludze.Jak będę miał jaks problem z tym programem to zgłosze się do ciebie MantisGhost , :smiley:

a co w przypadku dwóch systemów, tj. linuksa i windwsa?

z tego co wiem to linuxowy Ghost obsługuje Windowsowe partycje.

i co masz jakieś problemy ?? wal śmiało :). Ja dodam, że najnowsza wersja home ma fajną funkcje nazywa się to try & decide (czy jakoś tak) włączamy robimy sobie na komputerze co chcemy a potem wyłączamy ten tryb i program się nas pyta czy zaakceptować zmiany w systemie jak damy tak to wprowadza zmiany do systemu jak damy nie to mamy system jak przed użytkowaniem ot taka wirtualna sesja :smiley:

A ja używam: Paragon Drive Backup 8.5

Backup robi mi w 12 min i tyle samo przywracanie partycji.

Rewelacja :smiley:

Właśnie wykonałem taką kopię systemu programem Norton Ghost, nigdy przedtem tego nie robiłem.

BackUp robił gdzieś 15 minut - kompresja około 2/1. Najważniejsze, żeby przed formatem zrobić taką kopię, bo często zapominam czegoś skopiować ważnego z systemu i później jest płacz. :wink:

Po dłuższym uzytkowaniu stwierdzam,że Actronis to rewelka jeśli chodzi o becup.Prosty w obsłudze i skuteczny.Juz nie jeden raz uratował mi system przed formatem.MantisGhost,dobrze że napisałes o try & decide,bo nawet nie wiedziałem,że coś takiego jest.Będę testował.

zapomniałem dodać ze najnowszy acronis robi sam od siebie kopie zapasowe (zależy ile ma miejsca na ukrytej partycji którą tworzy możemy wybrać rozmiar) w ten sposób ze np. po ustawieniu mu opcji macha nam w czasie rzeczywistym (kiedy pracujemy i wcale nie zamula komputera, przynajmniej mi :slight_smile: ) kopie zapasowa co 2 dni lub więcej (aż do wyczerpania miejsca na ukrytej partycji). I potem możemy sobie wybrać z której chcemy przywrócić (opcję można oczywiście wyłączyć)

ghost także jest rewelacyjnym programem i nawet, że prostym w obsłudze

a ostatnio znalazłem coś takiego jak clone maxxx (darmowy program do backupów podobny do acronisa bodajże)

paragona nigdy nie używałem więc się nie wypowiem :smiley: