Jakiego routera polecacie?

Witam!

Chciałbym zmienić swojego routera. Obecnie posiadam routera TP-Link TL-WR340G , jednak nie zapewnia on dobrego sygnału w całym domu. W pokoju,gdzie stoi router siła sygnału pokazuje ,że są wszystkie kreski , jednak kilka pokoi dalej ,gdzie stoi telewizor siła sygnału się waha - raz pokazuje 2 kreski, raz 3, nawet potrafi pokazać jedną,a niekiedy nawet urządzenia tam potrafią się rozłączyć z routerem, po czym ponownie połączyć. Też jest ciężko korzystać tam z Netflixa w telewizorze,gdyż potrafi się zawiesić i jakoś obrazu na filmach się zmienia. Pomieszczenie, w którym stoi router,a w którym stoi telewizor oddzielają ściany. Z pokoju, w którym stoi router do pokoju, w którym stoi telewizor jest 7 metrów. Router posiada tylko jedną antenę. Słyszałem,że lepiej jest , jak router posiada kilka anten - czy to prawda? Niestety nie mam możliwości przeniesienia routera w inne miejsce np. na korytarz ,gdyż kabel jest za krótki. Jakie , więc polecacie routery ,żeby w całym domu zapewniły maksymalną jakość sygnału ? Z routera też u mnie korzystają telefony komórkowe.

Dołączam też test prędkości w internetu, jeśli jakieś ma to znaczenie w wyborze routera :

Bez%C2%A0tytu%C5%82u

To dość tani i stary router. Możliwe, że wymiana na nowszy pomoże, ale:

  • masz możliwość przeniesienia routera w inne miejsce (najlepiej centralne w domu) - to może udać się bez kosztów
  • do TV najlepiej podłączyć internet kablem

Jeśli faktycznie potrzeba kupić nowy router:

  • jaki masz budżet? w miarę dobry router da się kupić za 100-200 zł, ale można też szukać czegoś za 300 :slight_smile:

Nie ma magicznych routerów z super zasięgiem.

Każde urządzenie w paśmie Wi-Fi podlega krajowym i międzynarodowym regulacjom, moc z jaką nadają urządzenia jest bardzo zbliżona.

Jedyny sposób na niezawodną sieć wi-fi to rozwiązania typu mesh (rozsądnie rozmieszczone) lub kilka punktów dostępowych.

1 polubienie

Mógłbym wydać te 100- 200 złotych na routera. Nie chciałbym mieć, jakiegoś słabego routera. Niestety, nie mam możliwości przeniesienia routera w inne miejsce (w centralne miejsce w domu),bo kable są za krótkie. Jeśli bym chciał podłączyć przez kabel, to bym musiał ciągnąć przez prawie całe mieszkanie kabel , wywiercić otwory,przełożyć w listwie ,więc taka robota nie wchodzi w grę. I już jakieś kable w listwę są włożone, także nie wiem,czy dodatkowy kabel by się tam zmieścił. Zależy mi na innym lepszym routerze.

Tutaj rowzwiązaniem może być kupno “repeatera” wi-fi., chociaż router jest mocno low-cost, ktory posiadasz. No, ale na warunki domowe, niech bedzie

Ja bym zainwestował w Mash, tak jak pisał @anon42271672

Miałem kiedyś wzmacniacz wifi ,ale nie działał z moim routerem. Wolałbym lepszego routera. Jakie routery polecasz ?

Co to jest te kilka punktów dostępowych? Możesz to bardziej rozwinąć? Jak stworzyć taką sieć?

Ja mam taki: https://www.euro.com.pl/routery/tp-link-tl-wr841n.bhtml. A to
mój test z dzisiejszego dnia: https://www.speedtest.net/result/9181939579 . Wszystko przekroczyło limit prędkość według strony operatora

Nie jestem przekonany, czy zakup nowego routera w 100% pomoże rozwiązać problem.

  1. Można spróbować, w budżecie do 200 zł coś takiego:
    https://www.x-kom.pl/p/466049-router-tp-link-archer-c6-1200mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html
  2. Można spróbować taniej i kupić AP, który umieścisz w najbardziej strategicznym miejscu:
    https://www.x-kom.pl/p/173734-access-point-tp-link-tl-wa850re-lan-80211b-g-n-300mb-s-plug-repeater.html
    Podpinałem dokładnie ten model dwa tygodnie temu u rodzinki, bo chcieli tanio, bez kabli w domku jednorodzinnym

To działa na baterie czy jak? Podłączasz kablem LAN do tego starego routera od operatora?

Odradzam Archer C6. Mimo najnowszego firmware od TP-Linka do V.2 sprzętowej ze stycznia 2020 po wyłączeniu WMM dla 5Ghz urządzenia przestają się łączyć z 5Ghz mimo wklepywania x razy Hasła WPA2. Nie wiem co to ma wspólnego, ale to samo jest na Archer MR200. Wyłaczyłem WMM dla obu WiFi 2.4 i 5 Ghz i klops. WiFi umiera.

Najlepiej chodx może zasięgiem nie zwali z nóg działa ten router u mnie i ma zaletę, ze ustawić można jedno SSID i sam wybiera, jeśli dla 5Ghz ma dobry sygnał z podłaczanym urzadzeniem to idzie w 5Ghz, o ile urządzenie je ma :slight_smile:
Ma błąd w opisie bo ma 4x LAN gigabit i 1xwan gigabit

Stary wyłączasz, podłączasz ten i konfigurujesz.

Możliwe, że do operatora będziesz musiał podesłać numer MAC urządzenia, bo inaczej internet nie zadziała.

To się nazywa klonowanie MAC adresu. Jeżeli operatorowi podałes MAC adres wcześniejszego routera lub komputera to poproś aby ci podesłali mailem. W opcji klonowanie MAC adresu przy konfiguracji Internetu, portu WAN wpiszesz stary MAC i po problemie. Zapisac sobie na przyszłośc gdzies ten mac adres.