Jakiego routera polecacie?

Witam!

Chciałbym zmienić swojego routera. Obecnie posiadam routera TP-Link TL-WR340G , jednak nie zapewnia on dobrego sygnału w całym domu. W pokoju,gdzie stoi router siła sygnału pokazuje ,że są wszystkie kreski , jednak kilka pokoi dalej ,gdzie stoi telewizor siła sygnału się waha - raz pokazuje 2 kreski, raz 3, nawet potrafi pokazać jedną,a niekiedy nawet urządzenia tam potrafią się rozłączyć z routerem, po czym ponownie połączyć. Też jest ciężko korzystać tam z Netflixa w telewizorze,gdyż potrafi się zawiesić i jakoś obrazu na filmach się zmienia. Pomieszczenie, w którym stoi router,a w którym stoi telewizor oddzielają ściany. Z pokoju, w którym stoi router do pokoju, w którym stoi telewizor jest 7 metrów. Router posiada tylko jedną antenę. Słyszałem,że lepiej jest , jak router posiada kilka anten - czy to prawda? Niestety nie mam możliwości przeniesienia routera w inne miejsce np. na korytarz ,gdyż kabel jest za krótki. Jakie , więc polecacie routery ,żeby w całym domu zapewniły maksymalną jakość sygnału ? Z routera też u mnie korzystają telefony komórkowe.

Dołączam też test prędkości w internetu, jeśli jakieś ma to znaczenie w wyborze routera :

Bez%C2%A0tytu%C5%82u

To dość tani i stary router. Możliwe, że wymiana na nowszy pomoże, ale:

• masz możliwość przeniesienia routera w inne miejsce (najlepiej centralne w domu) - to może udać się bez kosztów
  • do TV najlepiej podłączyć internet kablem

Jeśli faktycznie potrzeba kupić nowy router:

• jaki masz budżet? w miarę dobry router da się kupić za 100-200 zł, ale można też szukać czegoś za 300 :slight_smile:

Nie ma magicznych routerów z super zasięgiem.

Każde urządzenie w paśmie Wi-Fi podlega krajowym i międzynarodowym regulacjom, moc z jaką nadają urządzenia jest bardzo zbliżona.

Jedyny sposób na niezawodną sieć wi-fi to rozwiązania typu mesh (rozsądnie rozmieszczone) lub kilka punktów dostępowych.

1lajk

Mógłbym wydać te 100- 200 złotych na routera. Nie chciałbym mieć, jakiegoś słabego routera. Niestety, nie mam możliwości przeniesienia routera w inne miejsce (w centralne miejsce w domu),bo kable są za krótkie. Jeśli bym chciał podłączyć przez kabel, to bym musiał ciągnąć przez prawie całe mieszkanie kabel , wywiercić otwory,przełożyć w listwie ,więc taka robota nie wchodzi w grę. I już jakieś kable w listwę są włożone, także nie wiem,czy dodatkowy kabel by się tam zmieścił. Zależy mi na innym lepszym routerze.

Tutaj rowzwiązaniem może być kupno “repeatera” wi-fi., chociaż router jest mocno low-cost, ktory posiadasz. No, ale na warunki domowe, niech bedzie

Ja bym zainwestował w Mash, tak jak pisał @sadaj72

Miałem kiedyś wzmacniacz wifi ,ale nie działał z moim routerem. Wolałbym lepszego routera. Jakie routery polecasz ?

Co to jest te kilka punktów dostępowych? Możesz to bardziej rozwinąć? Jak stworzyć taką sieć?

Ja mam taki: https://www.euro.com.pl/routery/tp-link-tl-wr841n.bhtml. A to
mój test z dzisiejszego dnia: https://www.speedtest.net/result/9181939579 . Wszystko przekroczyło limit prędkość według strony operatora

Nie jestem przekonany, czy zakup nowego routera w 100% pomoże rozwiązać problem.

1. Można spróbować, w budżecie do 200 zł coś takiego:
    https://www.x-kom.pl/p/466049-router-tp-link-archer-c6-1200mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html
  2. Można spróbować taniej i kupić AP, który umieścisz w najbardziej strategicznym miejscu:
    https://www.x-kom.pl/p/173734-access-point-tp-link-tl-wa850re-lan-80211b-g-n-300mb-s-plug-repeater.html
    Podpinałem dokładnie ten model dwa tygodnie temu u rodzinki, bo chcieli tanio, bez kabli w domku jednorodzinnym

To działa na baterie czy jak? Podłączasz kablem LAN do tego starego routera od operatora?

Odradzam Archer C6. Mimo najnowszego firmware od TP-Linka do V.2 sprzętowej ze stycznia 2020 po wyłączeniu WMM dla 5Ghz urządzenia przestają się łączyć z 5Ghz mimo wklepywania x razy Hasła WPA2. Nie wiem co to ma wspólnego, ale to samo jest na Archer MR200. Wyłaczyłem WMM dla obu WiFi 2.4 i 5 Ghz i klops. WiFi umiera.

Najlepiej chodx może zasięgiem nie zwali z nóg działa ten router u mnie i ma zaletę, ze ustawić można jedno SSID i sam wybiera, jeśli dla 5Ghz ma dobry sygnał z podłaczanym urzadzeniem to idzie w 5Ghz, o ile urządzenie je ma :slight_smile:
Ma błąd w opisie bo ma 4x LAN gigabit i 1xwan gigabit

Stary wyłączasz, podłączasz ten i konfigurujesz.

Możliwe, że do operatora będziesz musiał podesłać numer MAC urządzenia, bo inaczej internet nie zadziała.