Jakiego środowiska graficznego używasz?

Tak jak w temacie ankiety. Jakie i dlaczego ?

Dla mnie zdecydowanie najbardziej elastyczne, a druga sprawa ze do KDE na początku przygody z linuxem sie troszkę zraziłem, a co do Xfce… Nie podoba mi sie niby podobne do Gnome… ale co do szybkości działania pozostawia wiele do życzenie, byłoby naprawdę lekkie wówczas prawdopodobnie z niego bym kożystał xD

Ja używam Gnome.

Powód??

Xfce bardzo prosta szata graf. (nie testowałem ale patrzyłem demonstracje )

KDE przypomina windowsa i dużo można wyklikać.(zdecydowanie wole komendy)

Gnome pasuje mi wygląd i jakoś bardziej mi pasuje od KDE.

Promujmy Linux’y a MS będzie za darmo :mrgreen:

Ta ankieta jest do niczego :!: wymieniłeś tylko trzy najpopularniejsze środowiska graficzne powinieneś dać opcje “inna” a poza tym wm-y np. fluxbox, fvwm, icewm, ratpoison itd. itp.

A tak ogólnie to wybieram Xfce, szybkie i lekkie. pozdro :smiley:

używam gnoma-bo na tyle mi sprzęt pozwala a poza tym jak kombinowałem z KDE to system mial trochę problemów, tj.połowa programów mi nie działała :smiley:

a tak z gnomem mi się na razie żyje dobrze :wink:

taa bo w kde nie mozna korzystac z konsoli

ja ma zastrzeżenia do tej lekkości, ostatnio za bardzo sie upodabnia do Gnome, natomista inne poniejsze środowiska… są moim zdaniem na tyle marginalne że spokojnie można było je pominąć xD

GNOME.

Dlaczego?

Prostota użytkowania, dla zaawansowanych etc i konsolka :wink:

sphinx

a czy ja napisałem że “nie można korzystać z konsoli”??

ja tylko napisałem że można dużo wyklikać i w nawiasie napisałem swoje zdanie że wole konsole od klikania.

Ja używam KDE/GNOME - tak na zmianę, choć bardzo fajnym środowiskiem jest Enlightenment _ testuję Elive - bardzo fajne distro.

tak ale to czy sobie cos wyklikasz czy nie to Twoja sprawa bo zawsze mozesz uzyc konsoli a ilosc graficznych konfiguratorow zalezy glownie od dystrybucji a nie od srodowiska graficznego

Po pierwsze to tylko 3 środowiska graficzne, oprócz tego jest masa innych. Ja korzystam przemiennie z Gnome, Xfce, E17. Każde ma jakieś innowacyjne rozwiązanie które mi pasuje i dlatego jet trzymam. BTW. Powiększa ankietę.

Jak korzystam czasem z Linuksa to używam KDE - jakieś takie najwygodniejsze moim zdaniem.

JA kożystam z GNOME moim zdaniem jest ładny i funkcjonalny :stuck_out_tongue:

ja korzystam z XFCE.Proste szybkie i przyjemne ,przypadło mi do gustu:)

Fluxbox. Bo ani KDE ani GNOME ani VISTA nie może wyglądać tak pieknie jak Flux. No i szybko śmiga.

P.S. JarekMK - zdajesz sobie może sprawę jak wiele jest środowsik graficznych?

Nie bardzo… :frowning:

A ja na słabszych maszynach zdecydowanie IceWMa wolę. Dlaczego? Bo jest prosty, ładny i funkcjonalny. Na mojej domowej maszynce jednak wolę KDE, bo to było pierwsze środowisko z jakim zetknąłem się po przesiadce na GNU/Linuksa.

Chociaż, swoją drogą, ostatnie wersje GNOMEa które miałem okazję oglądać na distrach które testowałem (FC, Ubuntu) wyglądają całkiem ciekawie i można je nieźle skonfigurować więc z przesiadką nie miałbym problemów i myślę że w GNOMEie pracować można równie przyjemnie jak pod KDE.

Chociaż obecnie używam XPka to zagłosowałem na XFCE. Dlaczego? Ponieważ na moim kompie to środowisko śmiga najelpiej. Wg. mnie jest najbardziej funkcjonalne, więc nie widzę sensu używania czegoś innego skoro to mi odpowiada…