Jakiego systemu użyć przy formatowaniu Windows 10?

Witajcie :slight_smile:

Żaden ze mnie informatyk, ale z takimi podstawowymi rzeczami, jak formatowanie, nigdy nie miałem problemu. Teraz niestety mam dylemat. Oryginalny Windows 7 zamieniłem na Windows 10 i teraz nie bardzo wiem, co zrobić. Myślałem, że powinienem zgrać na płytkę Siódemkę, ale kiedy chcę ją pobrać ze strony Windowsa i wpisuję klucz, pokazuje się, że “Wprowadzony przez Ciebie klucz produktu dotyczy prawdopodobnie oprogramowania preinstalowanego przez producenta urządzenia. Skontaktuj się z producentem urządzenia, aby poznać opcje odzyskiwania oprogramowania.”. Nie bardzo wiem, co zrobić. Nagrać na płytę Windows 10 i jego instalować? Nic złego się nie stanie? 

Wolę się upewnić, dlatego proszę o odpowiedź :smiley:

Klucz licencji który można odczytać na naklejce nie zawsze jest kluczem właściwym. Jest to klucz producenta urządzenia.Przed instalacją innego systemu należało klucz odczytać z systemu. Są do tego odpowiednie programy. Windows 10 powinien zainstalować się i samodzielnie aktywować. W trakcie instalacji pomiń wpisywanie klucza. Niektórzy producenci dają możliwość uzyskania płyty z systemem (recovery). Jednak najczęściej jest to usługa odpłatna.

O dziękuję bardzo :slight_smile:

Jeśli to był preinstalowany Windows, to ten klucz też by nie przeszedł. System trzeba aktywować na kluczu z naklejki. Nie wiem jak to wygląda przy pobieraniu ISO.

Klucz zapisuje się na płycie.

Pominięcie podania go przy instalacji miało by spowodować automatyczną aktywację systemu po instalacji i połączeniu z internetem.