Jakiego taniego iphona kupic?

Witam! Czy opłaca się kupić nowego iphona 4 16GB za 600zł? Czy może lepiej kupić jakąś używkę 4s albo jakiegoś innego w podobnej cenie? 

Jeśli tylko zdjęć, dzwonienia i SMS, bez żadnych gier i internetów to 4S w sam raz, natomiast jeśli chcesz grać, przeglądać internet, robić zdjęcia to poniżej 5S nie ma co schodzić. 

Nie zgodzę się. Kupiłem niedawno 4S i chodzi świetnie na iOS9(czasami się lekko zamyśli, ale i tak chodzi lepiej niż mój poprzedni Android na 512MB RAM). Wielu gier nie poradzi, wiec jeżeli masz zamiar grać w jakieś mega zaawansowane gry to lepiej sobie odpuść. Ale do mniej wymagających gier, internetu i zdjęć(ma wystarczający aparat) się świetnie nadaje. Jedyna wada moim zdaniem to mały ekran. Jak nie przeszkadza ci ekran i nie chcesz grać w mocno wymagające gry to jak najbardziej 4S się nada. Tylko 4 nie bierz, 4 absolutnie się nie opłaca. Więc proste: Jak nie grasz w mocno wymagające gry i nie przeszkadza ci przeglądanie internetu na tak małym ekranie(3,5 cala), to 4S to dobry wybór(zakładając, że chcesz koniecznie iPhone, bo z Androidem w tej cenie można dostać lepsze sprzętowo).

Mówisz ze 4 sie opłaca to lepiej dokładać do 4S?

W gry nie zamierzam grać, nie mam 13 lat, nie do tego służy telefon.

Androida kupować nie chcę bo ten system się nie nadaje do normalnego użytkowania

Nie, jak już musisz mieć iPhone to conajmniej 4S. Najlepiej byłoby 5S, ale 4S też daje radę, sam zmieniłem swojego Androida na to i mimo mniejszego ekranu nie żałuje, bo wykonanie ogólnie świetnie i iOS daje radę, tyle samo RAM co miałem, a różnica dużo większa. Zależy do czego potrzebujesz smartfona. Ale ogólnie 4S powinna podołać, pod warunkiem, że nie przeszkadza ci dość mały ekran. Ja przywykłem, ale są ludzie, co nie wyobrażają sobie używać smartfona z ekranem poniżej 4 cali, a nawet 4 cale to ból dla nich. No ale znowu z innej strony, to ja nie używam internetu aż tak mocno. Zazwyczaj uzywam go do czytania jakiś artykułów itd., może komentowania czegoś na forach czy czasami Facebook, bo nie lubię jego aplikacji i wolę przeglądarkę. Pracować w internecie to raczej nie, to robię na komputerze, bo na smartfonach nie lubię.

Oczekuję dzwonienia, smsowania, sluchania muzyki, nastawiania budzika i przegladania internetu i używania messenegera. Nic wiecej :slight_smile: Nie mam ochoty się bawić w konta googla, konfiguracje i inne googlowe syfy

Z mojego punktu widzenia jak już kupować IPhone to co najmniej “piątkę”. 4/4S to już starocie, ze zużytymi w rożnym stopniu bateriami. Do tego sporo egzemplarzy na polskim rynku to refurby lub egzemplarze poserwisowe, o czym sprzedawcy nie zawsze wspominają.

Na iOS będziesz się bawił w konfiguracje z App Store.

 

Cóż, do pobierania nawet darmowych aplikacji tak czy siak będziesz musiał założyć AppleID, a bez niego nic nie zrobisz, to nie Android i nie zainstalujesz w nim aplikacji z pliku.

Dzięki za odpowiedź!

Patrzylem coś w tej cenie to jest np:

http://www.x-kom.pl/p/237714-smartfon-telefon-fablet-lg-magna-tytanowy.html

Sprawdziłby się lepiej niz taki iphone 4s?

Ten LG to typowa taniocha z Androidem. 1 GB RAM to według mnie na te czasy za mało jeśli chodzi o Androida. Ja bym wolał poszukać w tej cenie jakiś używany sprzęt o lepszych parametrach. Najlepsze są starsze modele, które niegdyś były flagowcami. Do tego LG musiałbyś nabyć kartę microSD jeśli planujesz przechowywać na nim jakieś dane. 8 GB to stanowczo za mało niestety, to samo tyczy się sprzętu Apple.

A co nie jest taką taniochą? Telefony samsunga czy które? Powiem szczerze że średnio się tam znam na tym. Ktoś mi mówił że te nowe Honory są niezłe

Właściwie praktycznie każdy nowy (mający niedawno premierę) model od najbardziej znanych producentów w tej cenie jest taniochą. Ten LG to taki chiński model, tylko ze znaczkiem LG :)  W związku z tym uważam, że warto pomyśleć o jakimś starszym modelu, który przez swój wiek potaniał znacząco, a niekiedy ma lepsze parametry. W tym wypadku według mnie najlepszym rozwiązaniem byłby Samsung Galaxy S4. Jak Ci iOS nie przeszkadza, to ja bym wolał jednak nabyć iPhone do tych zastosowań, które wymieniłeś.

No ale kupiłbyś sam takiego chińczyka firmy Meizu z systemem FlymeOS? O.o

Ja bym wolał Galaxy S4, ale jak ktoś chce model, który został niedawno zaprezentowany i dysponuje budżetem 600 zł, to ciężko będzie o lepszy sprzęt. Modeli z pamięcią RAM poniżej 2 GB nie warto teraz kupować. Tego LG, który był podawany wyżej z pewnością bym nie wybrał. FlameOS to tylko mocno przerobiony Android, na którym mamy te same aplikacje.

Flyme to nakładka jak TouchWiz. Meizu są świetne, jedynie kuleje aparat. 

OK to teraz mam dylemat. Tych modeli jest tak dużo.

Niestety wszystkie galaxy s4 to tylko na allegro, nie ma w żadnym sklepie a ja potrzebuję telefon przed świetami i żeby mial normalną gwarancję

To jak brać chińczyka to nie lepiej dołożyć 20zł do czegoś takiego co ma 8 rdzeni?

http://www.x-kom.pl/p/245203-smartfon-telefon-fablet-honor-4c-cherry-mini-dual-sim-bialy.html

Według mnie pamięć wbudowana jest za mała w tym Honor. Obsługuje on karty microSD do 32 GB (Meizu M2 do 128 GB), ale aplikacje i gry muszą być instalowane na pamięci wewnętrznej, więc 8 GB to bardzo mało - minuta 2:45 https://www.youtube.com/watch?v=26cYWDs9Xtc Meizu ma LTE, a Honor nie. Z procesorami nie wiem,który jest bardziej wydajny.