Jakiego Windowsa używasz?

mi sie start właśnie podoba siódemkowe :>… chociaż vistowego nie znam, ale w porównaniu do xp to wymiata

Trafiła mi się Vista Business 32bit (nie będę się wdawał w szczegóły, po prostu wpadła mi w ręce, oryginalna) i zdecydowałem, że przetestuję i sprawdzę jak dziś sobie Vista radzi. I w zasadzie, to radzi sobie całkiem nieźle. RAMu je co prawda spore ilości, ale równie łatwo jest go w stanie zwolnić, jeśli jest taka potrzeba. Póki co, natrafiłem na 2 problemy: myszka czasami sama się przesuwa w lewo (ani na 7 ani na Linuksie tego nie miałem), nie wiem czemu, ale na XP miałem to samo; druga rzecz: coś nie tak z Firefox’em, kiedy jest uruchomiony, to czasami potrafi dosłownie zatrzymać cały system na kilka sekund, obciążając procesor na max. Po prostu myszka staje na kilka sekund w miejscu, jakby się zawiesił, ale po chwili wraca do normy - na 7 tego nie mam. Zainstalowałem Google Chrome - problem zniknął.

Mógłbym jeszcze dodać trzecią rzecz: chory czas wyszukiwania aktualizacji na żądanie, wynoszący nawet 5-10 minut (na 7 trwa to góra minutę-dwie). Ale ponieważ taką aktualizację na żądanie robię tylko raz - po instalacji systemu - a potem ustawiam na automatyczne i się same szukają kiedy chcą, nie jest to jakiś duży problem.

Testuję dalej, zobaczę jak to będzie szło.

Windows 7 Home Premium x86