Jakiego Windowsa wgrać na ten komputer?

Procesor: Intel Core Duo T2400
Ram: 2GB
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon X1600

Miałem wgranego Windowsa 10 bo pokazywalo że wszystko ok, lecz po instalacji chodził tak wolno i tak mulił że się nie dało pracować. Rozmyślałem nad 7,8.1,XP i Linuxem lecz nie wiem jaki jest najlepszy i jak zainstalować :pensive:

Z licencją jak masz to W7 lub Linux jakiś

Podstawowe wsparcie techniczne dla Windows 7 już się skończyło, poprawki bezpieczeństwa będą dostarczane jeszcze tylko przez jakieś 1,5 roku, a twój sprzęt ledwo dźwignie ten system, więc powoli przymierzaj się do rozbudowy sprzętu, albo nauki Linuksa :wink:

A sterowniki będą działać na Linuksie?

Najlepiej sam sprawdź pobierając np Ubuntu i odpalając z płyty/pendrive w trybie Live (bez instalacji).

A mógłbyś mi pomóc z pendrivem, bo przestał działać ? :wink:

A jaki dokładnie komputer/konfiguracja? Jak są środki, to rozbudowa do 4GB RAM (sprawdzić, czy obecne 2GB to jeden, czy dwa moduły po 1GB). Gdyby jeszcze było na tani SSD (120GB), to super. Wtedy W7, albo W10 (jak Ci wygodniej). Jak lubisz systemy Linuksowe, też możesz probówać. Problemem u Ciebie jest RAM i pewnie dysk talerzowy.

A to ciekawe co napisałeś, bo mam taki zestaw właśnie z 7ką i nie ma problemów z wydajnością.

Już nie trzeba pomagać z pendrivem lecz chciałbym się was jeszcze spytać czy da się przywrócić oryginalny rozmiar pendrive w moim przypadku było to 16GBa teraz mam 14,4GB na 14,4GB.

Tak. Utwórz nową tablicę partycji.

Jak to wykonać?

Lepiej dołóż te dodatkowe 2 GB pamięci ram, bo każdy jeden system będzie Ci na tych 2 GB muslić

A można dodać ram z pendrive bo na 7 jest taka funkcja co nazywa się chyba Windows SpeedBoost

Normalnie dołóż kość 2gb za 25 zł z aledrogo.

Pod Windowsem? Chyba poleceniem diskpart?
W konsoli z uprawnieniami administratora odpalasz diskpart, potem wydajesz polecenie list disk, w wyniku sprawdzasz który to pendrive (załóżmy że dysk 2), wybierasz ten dysk poleceniem select disk 2 (w twoim wypadku może to być dysk 3, albo 4 - musisz sprawdzić) i teraz polecenie clean powinno go wyczyścić.
Można tutaj też utworzyć partycje, ale wygodniej będzie podpiąć pendrive ponownie i system sam to zaproponuje.
Są też zewnętrzne programy które powinny to zrobić, ale bardzo dawno nie używałem wiec nic konkretnego nie podpowiem. Sprawdź jedynie ten:

Diskpart wyczyścił pena i wyciągnąłem i włożyłem ponownie i wyskoczyło że ten dysk musi być sformatowany lecz po kliknięciu formatuj wyskoczyło że nie można dokończyć formatowania więc pobralem ten program co mi dales i udalo się nim sformatować pena lecz rozmiar został taki sam czyli 14,4GB :pensive:

W takim razie poczekaj na kogoś kto używa na co dzień Windowsa żeby ci dokładniej podpowiedział jak pod tym systemem tworzy się nową tablicę partycji, bo z tego co kojarzę, to graficzny menadżer dysków z panelu sterowanie nie posiada takiej opcji, więc trzeba będzie się pewnie posiłkować czymś zewnętrznym.

1 polubienie

Nie kombinuj z pendrivem bo to niewiele Ci pomoże, tylko kup dodatkowe 2GB ram na alledrogo. To tyle na temat.

2 polubienia

Niemożliwe, to raczej normalne że jest 14,4 GiB, pewnie na moich dwóch pendrive mam podobnie.

Niby dziwne może brakować jakiś 512 MiB jakby sztywno przeliczać 16 GB na GiB:

image

Jak kupiłem to było około 15 GB