Jakiej firmy dysk twardy jest najlepszy?

witam

Potrzebny jest mi dysk tylko nie wiem jakiej firmy kupić czytałem że samsung, seagate i WD są dobre a które najlepsze. Który z nich mają najdłuższą żywotność i w miare cicho chodzą??

Polecam WD z serii blue lub black oba są ciche i bezawaryjne… seria blue jest minimalnie wolniejsza od black. odradzam serie green

Czemu odradzasz serię green na innym forum było polecane z tego co czytałem?

Poczytaj instalacja-windows-green-t491392.html?hilit=WD%20Green#p3095321 :wink:

Tych na pewno nie usłyszysz: http://www.ocztechnology.com/products/s … /sata.html

Te dyski są lepsze prawie pod każdym względem od HDD, są mniej awaryjne i dużo szybsze. Jako wady mogę wymienić mniejszą pojemność i wysoką cenę.

W ogóle to nie napisałeś czy mają to być 2.5" czy 3.5" i na jaką magistralę.

Równie dobrze mógł byś zapytać: Jakiej firmy samochód jest najlepszy? Tylko jaki to ma być samochód; terenowy, dostawczy, osobowy, ciężarowy wyścigowy?!?

Co do firmy to w obecnych czasach “kryzys” wszystkie są podobne marnej jakości ja mam Wd blue 500GB i już dwa razy robiłem bu formatowanie niskopoziomowe bo były bad sektory a tylko to może pomóc,kiedyś też myślałem że WD są najleprze ale się zawiodłem

Ja również mam WD blue 500GB, jest bezawaryjny (przynajmniej przez 3-4 lata), ale jestem daleki od polecania go komukolwiek ze względu na hałas jaki robi podczas odczytu i zapisu.

ja mam Samsungi, pierwszy ma 5 lat, drugi 2 lata… oba bardzo ciche i ZERO bad sektorów czy innych problemów więc wiadomo co polecam :lol:

Z dyskami talerzowymi to jest loteria,możesz kupić nawet najlepszej firmy i też może ulec uszkodzeniu.Jeśli chcesz z WD to serie Blue oraz Black.Te ostatnie mają najdłuższą 5 letnią gwarancję,to też o czymś świadczy oraz wysokie ceny. Seagate może i szybszy ale bardziej awaryjny.

Praktycznie tylko te 2 firmy zostały na rynku z dyskami talerzowymi.

kup sobie dysk SSD