Jakiej firmy kupić laptop do 2000 zł

Witam. Moja koleżanka chce sobie kupić laptopa.To nie ma być jakiś super wypasiony laptop, chodzi o to żeby chodził płynnie przy słuchaniu muzyki, przeglądaniu internetu, oglądaniu filmów. Da się grać na minimum z HD 4000 lub HD graphics 620 rozdzielczość 1366X768 więc nie jest źle średnio 20-30 fps .
Cena jaką chce przeznaczyć to 2000-2500. Laptop ma być nowy. Proszę o propozycje jakiego i gdzie kupic tego laptopa. Pozdrawiam

Ja bym postawił chyba na Lenovo, może ich design nie jest super extra, ale powiem Ci tyle że ani w rodzinie, ani u mnie na serwisie nie było ani 1 Lenovo zepsutego (co najwyżej były ulepszane), a kilka z rodziny ma już pod 10 lat.
W mojej ocenie wybór między dwoma, ten sam model, różne konfiguracje (Wg mnie Ryzen spokojnie wystarczy).


Gdzie i jakiego Ci nie powiem. Natomaist zgodzę się, ze jako opcja budżetowa Ryzen 2500U jest OK, ale jeżeli chcesz grać przez najbliższe 3-4 lata i nie zmieniać sprzętu to poczekaj, odłóż ze 300zł i kup cokolwiek z gt 1050/ rx 560. To słabe karty, ale powinny ze 3 lata spokojnie wszystko płynnie w 30-35+ FPS uruchamiać na niskich… W najnowsze gry na Ryzenie może to być z czasem problemem.

Nie patrz na firmę a na co z czego się składa.
Najprościej wejść na Ceneo, tam wyklikać Laptopy i ustawić filtry dotyczą poszczególnych składników plus przedział cenowy i już będziesz miał jakieś wyobrażenie czy za tę sumę coś jest.

Jeśli jednak patrzeć na firmę, to seconduję Lenovo, a zwłaszcza linię ThinkPadów :+1:

Jeśli masz zamiar grać to obowiązkowo coś 4 rdzeniowego, czyli Ryzen 5-2500, albo Intel i5-8 generacji:

Jakbyś się zdecydował dołożyć to lepiej będzie wybrać takiego Dream Machines:

  • mocniejsza grafika GTX 1050
  • wydajniejszy procek
  • lepsza matryca (bo IPS, a IPS jest zawsze lepszy)

Strasznie świrujecie z tym GTX 1050, nie dość że dużo (w mojej ocenie względem przyrostu wydajności) droższy, to i od razu cięższy laptop i więcej podzespołów do problemów. Gdzie pewnie gry będą typu: SIMS albo Cities Skylines, może CS:GO czy LOL.

Do tego wystarczy 2500u. :wink:

Nic nie wspomniałeś o systemie. Jeżeli laptop dla koleżanki, to raczej uważam, że będzie potrzebny system. Również skupiłbym się na trochę lepszym wyposażeniu.
Dell Inspiron 5593 i5-1035G1/8GB/256/Win10 IPS
Matryca FULL HD IPS zapewnia szersze kąty widzenia, procesor nowej 10 generacji, podświetlana klawiatura, miejsce na jeszcze jeden dysk SATA.

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10 Gold
Konfiguracja jak już we wcześniej wspomnianym Lenovo. Tylko z tym że posiada zdecydowanie lepsze wykonanie (aluminiowa obudowa) oraz wyposażenie. Matryca IPS, podświetlana klawiatura, całkiem niezłe głośniki. Dodatkowo posiada wagę zaledwie 1,71 kg.

Ewentualnie najtaniej budżetowy HP 15 Ryzen 5-3500/16GB/256/Win10

Hp 15 odradzam bo beznadziejnie miękka obudowa i będzie B. Łatwo rozwalić. Wiem bo mam.

Pytanie brzmi czy można laptopa zmodyfikować - dołożenie dysku SSD, zwiększenie ramu bez utraty gwarancji. Pozdrawiam

W większości firm tak, zadzwoń zapytać serwis/pzreczytaj dostępne w necie gwarancje dla konkretnej firmy.

Dlatego podałem go na samym końcu, posiada gorsze wykonanie od wcześniej zaproponowanych.

ASUS VivoBook 15 za 2499zł -> https://www.komputronik.pl/product/654116/asus-vivobook-15-x509fa-ej339t.html

Ekran 15,6" FullHD, matowa powłoka ekranu, 4-rdzeniowy i5-8265U, 8GB RAM, 256GB SSD. Świetny wybór w tak niskiej cenie.

A gdzie według was najlepiej kupić lapka?

W legalnie działającym w Polsce sklepie, który nie jest jednostrzałowcem zarejestrowanym w domu prywatnym. Oczywiście odpadają sklepy sprzedające 5 letni lub starszy złom w cenie nowych, “bo i7 3000 kiedyś był za 10.000, to dzisiaj za 5000 jest super ofertą”. Był i te czasy już minęły, dziś niewarty uwagi. A sklepów wiele od moreli, xkoma, poprzez euro rtv, mediamarkt, proline, komputronik a na mniejszych, ale tez znanych, jak delkom czy ole ole kończąc.

1 polubienie