Jakiej firmy monitor polecacie

(maxiixi) #1

Witam,

Jakiej firmy polecacie monitory używany w przedziale cenowym od 50 do 150zł .

Obecny monitor prawdopodobnie psuje się (nie chce pisać co dolega pacjentowi no chyba że chcecie wiedzieć to pytajcie ) .

(eskimosek) #2

(januszek) #3

Za takie pieniądze to idziesz i na własne oczy oglądasz konkretny egzemplarz. Firma ma tu mniejsze znaczenie niż stan faktyczny konkretnego egzemplarza.

(maxiixi) #4

No masz rację ale chce sobie ułatwić wybór pomijając (według użytkowników forum) te które są nie polecane :slight_smile:

(januszek) #5

Użyj allegro. Wybierz dział monitory, używane, ustaw cenę do 150 zł potem odfiltruj te, które są w Twoim zasięgu (czyli tam gdzie możesz podejść, podjechać) - zapewne nie będzie tego wiele :slight_smile:

Komputer za 1500 do grania
(daro-75) #6

z takich tanich to ciężko o dobry monitor … a może jakieś raty 0% wchodziłyby w grę i kupić coś za trochę większą kwotę, a jak nie to używki albo outlet :wink:

(maxiixi) #7

Kupiłem monitor od Dell ( o ile pamięć nie myli UltraSharp 1907FP ) 19 cali,

Jeden problem rozwiązany ale nadal muszę szukać monitora który tym razem zastąpi Asus VW191s (lekki różowa biel, różowy kolor podczas uruchamiania PC itd a w grach nie ma tego ) .

@daro-75 W przyszłym roku będę miał z czego odkładać pieniądze ale na pewno nie wezmę na raty .

(daro-75) #8

czemu nie na raty ? jak są 0% ?

(krystian3w) #9

Może boi się zapomnieć zapłacić lub poprawnie ustawić zlecenie stałe albo za dużo szukania rat 0%, poza tym pewnie wcisną umowę na 5 lat z bankiem i będzie mieć raz np. na 6 miesięcy ofertę konta, kredytu, karty…

(maxiixi) #10

Tak jak piszę @krystian3w .
Umowa na X lat i w dodatku z bankiem to mi się nie podoba a jak dodadzą reklamy to jeszcze bardziej odechciewa się takich zakupów .

Obecnie szukam w swoim “mieście” monitory, które są prawdopodobnie sprawne w 100% co jakoś mnie nie przekonuje więc słuchając rady @januszek sprawdzam osobiście i okazuje się że te tak zwane “sprawne 100%”, "bez wad ukrytych itd. " w rzeczywistości jakieś mają np. wczoraj poszedłem do “gościa” sprawdzić monitor który jak pisał jest ok .

Wszystko pięknie i fajnie było dopóki nie bawiłem się jasnością, po ustawieniu 100 gasł obraz a po kilku krotnym włączeniu i wyłączeniu monitora udało mi się włączyć i obniżyć do 50 jasność, kontrast monitor działał bez problemu .

Według mnie jasność i kontrast na poziomie 75-80 jest ok .

(maxiixi) #11

Kupiłem monitor Philips 192EL bez podstawki, nóżki, stopy itd w cenie 20 zł .
Po za rysami na obudowie sama matryca bez rys, panel dotykowy także, jedynie co mi zostało dokupić brakujący element który jest mi potrzebny a nie chce wiercić otworów na kołki żeby monitor zawiesić na uchwycie .

Czy pomożecie mi znaleźć podstawkę, nóżkę, stopę do monitora Philips 192EL? Może być z VESA 100x100mm aby tylko nie wiercić i nie dziurawić blatu .

(Dimatheus) #12

Hej,

Idąc tropem VESA można by pomyśleć o uchwycie montowanym do blatu biurka. Kilka propozycji:

Pozdrawiam,
Dimatheus

(fiesta) #13

Możesz kupić normalny uchwyt Vesa montowany do ściany, albo taki polecany przez @Dimatheus

(Leszek2204) #14

mam samsunga SyncMaster 226 BW kupiłem go za 150 zł i chodzi koło 5 lat

(maxiixi) #15

Dziękuje wszystkim za pomoc .

Kupiłem TV 23 cale LG .

(technologiczni) #16

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

(Iris89) #17

LG z zbierają dobre opinie, szczególnie te z matrycą IPS. Dobre odzwierciedlenie i nasycenie kolorów oraz szerokie katy widzenia. Osobiście korzystam z Samsunga oraz iiyamo i spisywały się bardzo solidnie.

(maxiixi) #18

Dziękuję za dobre rady, które są dlamnie bardzo ważne .