Jakiej firmy odkurzacz polecacie?


(hammer52) #1

Noszę się z zamiarem kupienia odkurzacza Nie chciałbym odkurzacza Zelmer, bo taki mam i nie jestem z niego zadowolony. Nie chciałbym też odkurzacza piorącego typu Rainbow. Zależy mi na mocy ssania Może byście mi coś polecili. z góry dziękuję.


(niezDarek) #2

jakim budżetem dysponujesz ??

Zelmer IMHO robi bardzo przyzwoitej jakości sprzęt


(hammer52) #3

Myślę, że 600 PLN wystarczy. W końcu odkurzacz to nie rakieta. Szczególnie zależy mi na sile ssania i trwałości.


(tadeusz242) #4

Tylko ZELMER to najlepsza firma.


(dark__jedi) #5

Electrolux/AEG

zdecydowanie workowy, żaden cyklonowy lub bez-workowy. W workowym masz największą moc ssania przy podłodze. Worki są klasyczne S-bag'i. Warto zainwestować w oryginały bo te z allegro papierowe mają o dziwo krótką żywotność.

Patrzyłbym też na filtr HEPA przynajmniej 12.

np:

http://allegro.pl/item1168143018_odkurz ... media.html


(Jjoasz) #6

a czemu akurat workowy?

bez... tez sie sprawdza, mam taki z HEPA i dodatkowym filtrem na siersc zwierzat - 4 rok chodzi bez dokladania kasy na 'torby' :roll:

czyszcze moze raz na dwa tygodnie przy sprzataniu co drugi dzien (alergia dziecka)


(ra-v) #7

Tylko Zelmer, chyba że chcesz mieć lepszy ale bardziej zawodny to wybierz co chcesz.


(Xeon Bloomfield) #8

Polecam Zelmera - niezawodny, trwały, z dużą siłą ssania.


(dark__jedi) #9

Bezworkowe mają mniejszą siłę ssania, w porównaniu do workowych z tym że w workowych siła ssania spada nieznacznie w miarę zapełniania worka.

Na alergie bezworkowe są niezalecane, ponieważ strasznie się kurzy przy ich opróżnianiu, w zasadzie powinno się je przemyć wodą podczas wkładania po wyrzuceniu syfu. W workach tego problemu nie ma bo jak wiadomo, wyjmujesz, zamykasz otwór i po temacie.

Bez workowe, nie mówię że są złe, opisuję tylko różnice.

Można chyba trafić odkurzacz z dwoma filtrami HEPA jeden w środku (średniej jakości) drugi na wyjściu lepszej - zazwyczaj 13.


(system) #10

Polecam Rainbow jestem jego posiadaczem od kilku mięsięcy, jest b. ciężki i robi straszny hałas ale się opłaca, warto było na niego tyle pieniędzy.

Dla Ciebie polecam Miele pies&kot miałem go troche czasu temu więc niedokładnie wiem jak się nazywa ale przeszłem na Rainbowa.

w/w Miele jest naprawde najlepszym odkurzaczem jaki miałem okazję spotkać i spełnia w/w kryteria.

Pozdrawiam!

Czesio69


(lukasz_n) #11

ZELMER-> do 600zł kupisz porządny sprzęt, mam workowy, ale i tak wybierzesz co zechcesz, różnice pomiędzy bez/z workiem opisane zostaly powyżej.


(Danielm86) #12

miałem 2 zelmery i siadły. Każdy przechodził po 5 lat. Teraz mam Panasonic, który działa już 7 lat. Zelmery podobno dobre, ale te droższe.


(ra-v) #13

Zalezy też od metrażu i "pojemności" mieszkania/domu, ilości samochodów (bo u mnie odkurza się też tym samym zelmerem). Bo 5 lat i 10 lat to są jakiś liczby które są wynikiem czegoś innego. Wystarczy że na workach ktoś oszczędzi i ma odkurzacz zajechany w 2 lata bez specjalnie dużego użytkowania.


(Ramirez1) #14

Zelmer, wymienne worki wcale nie takie drogie ,dobra jakość i funkcjonalność


(system) #15

Zapytaj się sprzedawcy o odkurzacz żeby worki były jak najtańsze i łatwo dostepne....