Jakiej marki drukarkę polecacie?

Jaką markę drukarek polecacie ze wzgl. na jakość i cenę atramentów?

na stawiam na hp’ka tylko chyba tusze nie są najtańsze

Canon i tylko Canon :slight_smile: ja tam w zamienniki jadę czyli jakieś 20 zł czarny 30 kolorowy (ActiveJet). A oryginalne 60-70 zł

Canon, albo HP, bardziej HP. Pod żadnym pozorem EPSON. Kupiłem kiedyś tę drukarkę. Wiadomo, chcę przetestować, ale coś nie gra. Niby wszystko według instrukcji, ale nie wysuwa się pojemnik na tusze by napełnić. Musiłem oddać na gwarancji, a tego dnia miałem ważną rzecz do druku, musiałem korzystać z życzliwości rodziny. Po miesiącu dali mi nową, bo stara było do wyrzucenia, więc sprzedali mi popsutą. A nowa też nie lepiej - Pochodziła z dwa miesiące i nie chce żadnych tuszy przyjąć. Kupiłem kilka zamienników i nic. Spisałem ją na straty, jak będzie przypływ gotówki kupię HP. Mój tata ma HP z 12 lat i działa. Co prawda już na kolorowo nie drukuje (bo jest bardzo tuszożerna, a nie ma potrzeby koloru), ale na czarno jak nowa.

Ja posiadam HP PSC 1315 (kombajn). Jestem bardzo zadowolony, choć mam zamiar zakupić HP LJ 2600 są już naprawdę bardzo tanie (ok. 800zł) lub HP LJ 1600 (podobne parametry, brak RJ45) za ok. 600zł :wink:

Natomiast w pracy mamy Canon’a PiXME IP5200.

Ma możliwość drukowania na płytach CD (naprawdę EXTRA jakość ! ! ! ), tanie zamienniki, oraz świetne oprogramowanie.

Polecam HP jak i Canona.

Reszta - NARA !

Pozdro. :wink:

Tusze Canona podobno zasychają. Czy to prawda?

Nie ma takiej możliwości ponieważ głowica jest przy drukarce a nie pojemniku :wink:

Co najwyżej może zaschnąć głowica ale mało prawdopodobne, przed wyłączeniem drukarki jest automatycznie czyszczona.

U znajomego zaschło na głowicy przy drukarce i nadawała się do wyrzucenia…

Tak się składa, że znam osobiście kolegę Mlynarza95 i wiem, że drukuje on naprawdę sporadycznie, a więc zwiększa się ryzyko zsychania tuszu.

I jeszcze jedno - co sądzicie o urządzeniach wielofunkcyjnych canona? Godne uwagi? Chodzi tu o sprzęt do ok. 300 zł.

To tym bardziej polecam Canona (choć jestem zwolennikiem HP), ponieważ HP przy sporadycznym drukowaniu ma bardzo częste skłonności do zasychania, zwłaszcza pojemnik kolorowy: CYAN & YELLOW

Odradzam drukarki Lexmark, są potwornie głośne i mają skłonności do zasychania głowic. Mam HP Photosmart D5160 i jestem bardzo zadowolony. Zdecydowanie HP.

Ja mam od paru lat canona ip2000. Ten model jest na parę lat, potem brzydko drukuję i trzeba rozważyć kupno czegoś nowego. Zamienniki tanie, starczają na wydrukowanie kilkuset stron. Niezalecane jest niekorzystanie z drukarki - drukarka musi pracować, w przeciwnym razie będziemy mieli problemy z nią. Znajomy który ma serwis tylko drukarek, promuję canona ip4500. Nie może powiedzieć złego słowa na ten model.

@down

chyba nie

A są może jakieś modele przeznaczone specjalnie do sporadycznego drukowania?

I czy w przypadku canona ip4500 używanie zamienników tuszów może powodować zapychanie się głowic lub inne problemy? Pojemnik z kolorowym atramentem jest 4-krotnie droższy od zamiennika, a przecież potrzeba aż 3 kolorowe pojemniki!

I jeszcze jedno - w p pierwsze pojemniki dostaję z drukarką. W canonie też?

W przypadku sporadycznego drukowania kompletnie odpadają zamienniki. Mają one dość ubogi skład chemiczny (w oryginałach zawarte są środki do utrwalania druku i zabezpieczenia głowicy - przynajmniej Epsony tak mają). Dlatego jak używasz sporadycznie drukarki to proponuje pozostać przy oryginalnych tuszach.

Tu z drukarek niezłym rozwiązaniem może być Epson D120 lub z urządzeń SX200 lub SX400. Mają 4 osobne tusze (możliwość zainstalowania tuszy czarnych o większej wydajności). Co do eksploatacji to komplet tuszy (czteropak) kosztuje w granicy 100 zł. Co do jakości samego sprzętu i wydruków to stoji on na wysokim poziomie.

Co do Epsonów to fakt urządzenia są niezłe. Należy pamiętać jednak o tym że na starcie muszą one zalać głowicę - na co idzie trochę tuszu i dopiero kolejne komplety tuszy mają deklarowaną wydajność. Jako że głowica musi być w zalaniu (zabezpieczenie przed zapowietrzeniem) przy braku któregoś z tuszy dalsze drukowanie jest niemożliwe. Epsony (podobnie zresztą jak i drukarki innych firm) przy włączaniu dokonują udrożnienia dysz - kosztem tuszu więc użytkując taka drukarkę nie należy żąglować przyciskiem On/Off.

Fajna drukareczka, interesuje mnie opcja druku n płytach. Czy potrzebny do tego jest specjalny tusz/papier/plyta/klej etc?

Potrzebujesz tylko płyt Printable :wink: wkładasz je do specjalnej tacki, projektujesz okładkę w aplikacji dołączonej do płyty ze sterownikami i drukujesz :slight_smile: Super sprawa.

D@wid# , specjalna płyta do nadruku

A tusz zwykły?

Mlynarz95 tak

ja polecam drukarki firmy Brother