Jakiej marki telefon wybrać - Xiaomi czy Huawei?

Witam zastanawiam się nad kupnem nowego telefonu… piszę na forum żeby zasięgnąć Rady potrzebuję Telefonu który ma Dobrą mocną Baterię która wytrzyma długo dobrych aparatów do robienia ładnych zdjęć funkcji czytnika lini papilarnych odblokowanie twarzą żeby włączały się programy i gry płynnie bez zacinania cóż Mam Dwa typu Huawei P SMART 2019 I Xiaomi Redmi Note 7 Który z tych dwóch bardziej opłacalny spełnia… Kryteria ???
https://www.x-kom.pl/p/465392-smartfon-telefon-huawei-p-smart-2019-czarny.html
https://www.x-kom.pl/p/482321-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-note-7-4-64gb-neptune-blue.html

Witam.
Osobiście wybrałbym Redmi Note 7. Pojemniejsza bateria. Procesor Qualcomma. Nakładka MIUI …uważam, że jest lepsza od EMUI Huaweia. W domu posiadamy dwa starsze modele Xiaomi oraz właśnie Huaweia P Smart 2019. No i jest więcej wersji z różnymi wersjami pamięci telefonu i RAM w Redmi ( Xiaomi wydzieliło tę nazwę do oddzielnej spółki córki) niż w Huawei.
A co do aparatów. Mam w domu P Smarta 2019 i zachwycających zdjęć nie robi. Ot zwykłe dla tej półki cenowej. A w Redmi z tego co czytałem nie jest źle.
Ja wybrałbym Redmi Note 7.

Cena.

A może:

Pojedynczy aparat, gorszy procesor, ciężki i gruby, rozdzielczość taka ,że widać piksele, fatalny głośnik. Czemu by miał to brać? Tylko dla baterii? Note 7 jest zdecydowanie lepszy.

Na pewno myślisz o Huawei (Czyli Chiny potrafią*… szpiegować) ? :frowning: Chcesz wspierać szpiegowanie Polski na rzecz Chin… ?

z Wikipedii:

8 stycznia 2019 roku dyrektor sprzedaży Huawei Polska Weijing W. został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin

*Znak 华 (Hua) oznacza zarówno „chiński” jak i „znakomity”, „wspaniały” natomiast 为 (Way) oznacza „czyn”, „działanie” lub „osiągnięcie” co razem daje „wspaniałe osiągnięcie” lub „Chiny potrafią”

Nie znajdzie się lepszy fon do tysiąca od Note 7

To fakt ale to nie zmienia ,że ten aparat jest naprawdę dobry. A telefon jest najlepszy do 1000zł.

A może zamiennikiem dobrym byłby Samsung Galaxy A50 Lub A70 128GB Ekran 6.7 3 aparaty z tyłu w czym jeden to Aparat 32 rozdzielczość : 2400 x 1080 piksele
pojemność akumulatora [4500 mAh
wyświetlacz Infinity-U sAMOLED, FHD+ ???
:wink:

W budżecie to raczej A40


ale bierz redmi note 7- prównywałem zdjęcia z A40 i jednak xiaomi wygrywa, szczególnie widać to w nocnych zdjęciach

Idź z Xiaomi, ponieważ huawei stoi przed zakazem z USA

Wsparcie nie powinno dotyczyć modeli kupionych jeszcze teraz, ale faktycznie lepiej dmuchać na zimne. Z xiaomi jeszcze jest nowy Mi 9 SE, tylko trochę drogi jeszcze https://www.x-kom.pl/p/491076-smartfon-telefon-xiaomi-mi-9-se-6-64gb-piano-black.html