Jakiej mocy Potrzebuje ASUS HD6670

Witam posiadam komputer o parametrach

Procesor AMD athlon II 2,4 GHz x4

4gb ram kingston

zintegrowana karta graficzna

dysk 1 terabajt

i zasilacz 400w

i dzisiaj zakupiłem karte graficzną Asusa Hd6670 i chcialem sie zapytać czy moge ją podłaczyć do tego zasilacza i czy wytrzyma ???

Zasilacz (marka, model, moc)?

Modecom 400W

feel 1

6670 to słabiutka karta do filmów, bierze max 66W, także 400w spokojnie na cały zestaw wystarczy, ale z MARKOWEGO zasilacza, modecom feel to szmelc do którego strach podłączać cokolwiek. A co do polecanych marek, Fortron, Chieftec - z tych tańszych.

czyli co mogę podłączyć te kartę do tego zasilacza czy nie ???

nie

Jak chcesz wszystko zjarać w niedalekiej przyszłości, to podłączaj.

Z tego co widzę to TDP wynosi 66W, procesor ma TDP rzędu 95W - razem daje ok. 160W, do tego napędy itp - strzelam, że ok. 200-210W w stresie by zestaw pobierał. Teoretycznie zasilacz powinien wytrzymać, ale wiadomo jak to jest z Feelami, gdyby była to trzecia generacja można by spróbować, jednak pierwsza generacja to zło i szmelc i lepiej dla spokoju wymienić.

To jaki zasilacz proponujecie tylko za jakaś rozsądną cenę

Mój pierwszy post w tym temacie - tam podałem dwie najtańsze godne polecenia marki. Wystarczy umieć czytać…

Boze… 6670 jest taka slaba ze bez problemu ciagnie bf3, dirt 3 czy inne najnowsze gry… znaFFcy… Zasilacz Ci to pociagnie spokojnie… Jednak po zakupie samej grafiki proponowal bym jednak zmiane zasialacza na cos ciekawszego… tak na wszelki wypadek.

Brawo znaFFco, to że uciągnie to co z tego - liczą się jeszcze detale oraz rozdzielczość. Mój zintegrowany HD3000 też uciągnie BF3, ale FPS będą na poziomie 3-5…

A poszła by ta karta na neoTecu X3800 ( 380 W )?

HD6670? Jeśli nie masz super prądożernego CPU albo 10 dysków, to z tymi 216W na 12V może być różnie, ale IMO powinno pociągnąć. Ale nic nie obiecuję

To pójdzie bo jakiś super prądożernych części nie mam.