Jakiej mocy Potrzebuje ASUS HD6670

(Kamil95) #1

Witam posiadam komputer o parametrach

Procesor AMD athlon II 2,4 GHz x4

4gb ram kingston

zintegrowana karta graficzna

dysk 1 terabajt

i zasilacz 400w

i dzisiaj zakupiłem karte graficzną Asusa Hd6670 i chcialem sie zapytać czy moge ją podłaczyć do tego zasilacza i czy wytrzyma ???

(freedom) #2

Zasilacz (marka, model, moc)?

(Kamil95) #3

Modecom 400W

feel 1

(Xparanienormalnyx) #4

6670 to słabiutka karta do filmów, bierze max 66W, także 400w spokojnie na cały zestaw wystarczy, ale z MARKOWEGO zasilacza, modecom feel to szmelc do którego strach podłączać cokolwiek. A co do polecanych marek, Fortron, Chieftec - z tych tańszych.

(Kamil95) #5

czyli co mogę podłączyć te kartę do tego zasilacza czy nie ???

(Danni1100) #6

nie

(Xparanienormalnyx) #7

Jak chcesz wszystko zjarać w niedalekiej przyszłości, to podłączaj.

(sla17) #8

Z tego co widzę to TDP wynosi 66W, procesor ma TDP rzędu 95W - razem daje ok. 160W, do tego napędy itp - strzelam, że ok. 200-210W w stresie by zestaw pobierał. Teoretycznie zasilacz powinien wytrzymać, ale wiadomo jak to jest z Feelami, gdyby była to trzecia generacja można by spróbować, jednak pierwsza generacja to zło i szmelc i lepiej dla spokoju wymienić.

(Kamil95) #9

To jaki zasilacz proponujecie tylko za jakaś rozsądną cenę

(Xparanienormalnyx) #10

Mój pierwszy post w tym temacie - tam podałem dwie najtańsze godne polecenia marki. Wystarczy umieć czytać...

(Quattroxx) #11

Boze... 6670 jest taka slaba ze bez problemu ciagnie bf3, dirt 3 czy inne najnowsze gry... znaFFcy... Zasilacz Ci to pociagnie spokojnie... Jednak po zakupie samej grafiki proponowal bym jednak zmiane zasialacza na cos ciekawszego... tak na wszelki wypadek.

(sla17) #12

Brawo znaFFco, to że uciągnie to co z tego - liczą się jeszcze detale oraz rozdzielczość. Mój zintegrowany HD3000 też uciągnie BF3, ale FPS będą na poziomie 3-5...

(Czarek332211) #13

A poszła by ta karta na neoTecu X3800 ( 380 W )?

(sla17) #14

HD6670? Jeśli nie masz super prądożernego CPU albo 10 dysków, to z tymi 216W na 12V może być różnie, ale IMO powinno pociągnąć. Ale nic nie obiecuję

(Czarek332211) #15

To pójdzie bo jakiś super prądożernych części nie mam.