Jakiej technologii użyć do stworzenia strony z wyrażeniem poparcia

Hej

Chciałbym zrobić stronę WWW tylko z homepage gdzie będzie przycisk „Popieram akcje” potem chcę wyświetlic komunikat dziękuje i wyświetlić ile osób oddało głos, macie pomysł jak to najlepiej zrobić?

Może na Wordpressie?

Czysty HTML (index.html) z przyciskiem (może być formularz) który otworzy stronę (podziekowanie.php) na której dodasz zliczanie odwiedzin w PHP, choćby z takiego prostego skryptu: Forum PHP.pl > Licznik wizyt oparty na cookies

Front w html + css, i prosta akcja AJAX podpięta pod przycisk wysyłająca info do kilku-linijkowego skryptu PHP zapisującego info w bazie.

Ewentualnie jeszcze jakaś chapta.

Można gdzieś jakieś przykłady zobaczyć?

I można to zrobić ładnie? Chodzi mi żeby wyglądało to przyzwoicie :wink: żeby nie wymyślać koła na nowo bo może są jakieś narzędzia czym można to ogarnąć

Są gotowe darmowe szablony landing page - mnóstwo tego, wystarczy poszukać :slight_smile: 50+ Best Landing Page Templates 2021 - Colorlib
Jest też bootstrap - Bootstrap 3 Tutorial

Robiąc to w HTML i CSS możesz zrobić taki wygląd jaki tylko chcesz. Robienie UI nie jest wymyślaniem koła na nowo. Czy jest coś co to może ułatwić/przyśpieszyć, może i znajdziesz jakiś gotowy szablon. Minus jest taki że będzie ciężki ponieważ będzie dużo bardziej rozbudowany niż potrzebujesz, a dodatkowo jego dostosowanie pewnie zajmie tyle czasu co naklepanie tego od 0.

Co do backendu to możesz użyć jakiegoś frameworka, ale to jest nadmiarowe moim zdaniem.

To co opisałeś jest do postawienia w max 3h, bez używania gotowców - zakładając, że masz jakiś design/layout strony już zrobiony albo w głowie.

Generalnie pomysł moim zdaniem nieprzemyślany i kiepski bo niczego się nie dowiesz po takim „głosowaniu”. Łatwo będzie napisać bota który naklika miliardy poparć akcji.

A jak uniknąć botów tylko zrobić rzeczywiste głosowanie przez ludzi? Chciałbym zrobić pewną akcję i przedstawić rządzącym wyniki

Jest wiele metod, weryfikacja mail, sms, połączyć konto z np facebookiem, google, można iść w śledzenie np przy pomocy deep cookie. Generalnie temat rzeka.

„prosta akcja AJAX podpięta pod przycisk wysyłająca info do kilku-linijkowego skryptu PHP zapisującego info w bazie.”

Jak to mogę wyszukać w necie, bo chciałbym jakiś example no i pytanie jak stworzyć bazę samemu :wink: zwykle mi Wordpress lub Magento wszystko ogarnia

Co do bazy to po prostu musisz znaleźć jakiś podstawowy kurs PHP + MySQL (ten bo najwięcej tego jest w sieci, chociaż tutaj spokojnie można by pójść w stronę czegoś innego)

To nie lepiej skorzystać z jakiegoś gotowego systemu petycji online?

Teoretycznie tak ale do petycji trzeba mieć konto a to dla 80% ludzi będzie blokadą

A anonimowe spowoduje, że wyniki kompletnie będą bezsensowne bo nie wiesz czy głosują ludzie z Twojego regionu - bo z tego co zrozumiałem to taka ala petycja regionalna.

Pytanie brzmi - czy wyniki ankiety w której każdy może wziąć udział będą cokolwiek warte w ich oczach? Co innego podpis na papierowej ankiecie wraz z adresem, a co innego kliknięcie przycisku. Zresztą jeśli kojarzę w niektórych petycjach online nie trzeba zakładać konta tylko wystarczy uzupełnić dane teleadresowe dzięki którym można wygenerować zbiorcze wyniki do przedstawienia. Po prostu samo kliknięcie nic nie znaczy, absolutnie nic. Dopiero zestaw „imię, nazwisko, adres, telefon / email” pozwala na jakąś tam siłę przebicia.