Jakigo programu urzyc do sciagania z torrentow

Witam, zainstalowalem Viste Ultimate a na niej program Utorrent ale caly czas pisze mi ze mam zablokowane porty i predkosc sciagania jest w granicach 20kb/s mam rowniez XP pod nim utorrent dziala prawidlowo nie ma komunikatu o zablokowanych portach i predkosc jest w granicach 100kb/s, moze ktos wie gdzie jest przyczyna albo zna jakis inny sprawdzony pod Vista program do sciagania.

jeżeli masz przekierowane porty(a tak jest) to w Viście firewall(systemowy) musi Ci blokować pełną komunikację uTorent. Poszukaj gdzieś zapory i dodaj uTorent-a do programów żeby mogły się bez problemu komunikować.

Instrukcji dokładniejszej nie podam, ponieważ Visty nie mam i nie wiem gdzie się to znajduje. Ale jak będzie miał nadal problem napewno ktoś inny Ci opisze jak zmienić.

To jest właśnie przyczyna. Mam włączonego firewall’a. Skoro na XP działało poprawnie, to najprawdopodobniej jest to firewall systemowy. Dodaj uTorrenta do wyjatkow zapory systemowej i dodaj to tego jakiś port za pomocą którego uTorrent ma się komunikować z innymi.

Ale powodem może być też firewall w routerze itp.

uTorrent jest dodany do wyjatkow zapory, probowalem nawet wylanczac zapore ale dalej to samo, jak przeloncze na XP wszystko jest ok

Moze masz jakiegos innego antyvira na viscie który blokuje porty

Złączono Posta : 12.02.2007 (Pon) 22:47

ja mam viste ultimate zainstalowany utorrent i smiga tylko w kasperskym musialem odblokowac port

Witam.

Masz może router sieciowy podłączony do kompa ?

Firewall sprzętowy także może blokować .

Może Utorrent pod Vistą poprostu źle pracuje (problem kompatybilności). Ja używam na Vista Azureusa i śmiga nawet lepiej niż na XP :smiley:

Dobrze pracuje, mam go , i ściąga mi z max prędkością :stuck_out_tongue:

niemam zadnego innego antywira ani firewalla, dostep do sieci mam oczywiscie za pomoca rutera ale jak przeloncze na XP to wszystko dziala a na Vista blok i to na swierzym systemie

Wyłącz na chwile Defendera i zapore i aktualizacje. I spróbuj się ponownie połączyć uTorrentem i coś ściągnąć.

Zajrzyj w XP jaki masz port wpisany w połączeniach w uTorent i taki sam wpisz w tym uruchamianym w Vista. Zapewne masz w routerze ustawiony tunel na ten właśnie port dla tego programu.

Pod XP Home też miałem taki sam problem. Teraz mam Pro i działa bez zarzutu. Za kilka dni bede mieć Vistę i mam nadzieje, żę nie będzie tak jak u ciebie… :slight_smile:

BitComet… ewentualnie BitTornado bądź Azureus…Najpierw sprawdź ich kompatybilność z Vistą…

uTorrent działa pod Vistą poprawnie.

Vista Home Premium PL 32bit

Pozdrawiam

Jeśli mowa tu o ściaganiu torrentów z sieci :smiley: , to mam dobre pytanie: (Domyślam się, że raczej nie ściągasz z sieci kopii zapasowych orginalnych programów 8) ) Jak to na prawdę jest z zabezpieczeniami w Viscie? Ja sam kupuję Vistę, Offica, nowy antywirus, by mieć orginalne oprogramowanie, ale jestem ciekaw, czy w praktyce te zabezpieczenia przeciw ściąganiu nie legalnych mp3, filmów itd. z sieci rzeczywiście działają… :wink:

Nie ma takich zabezpieczeń.

To co Masz na myśli to jest DRM.

Więcej tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Rights_Management

Ściągnąć ściągniesz ale nie odtworzysz :slight_smile:

To dziwne, bo słyszałem już jak ludzie mowili, że spokojnie odtwarzają mp3, które są nielegalne, itd. Dość dziwne. Z jednej strony Microsoft chwalący się pierwszym systemem z tak dobrym zxabezpieczeniem, a z drugiej ludzie którzy mówią, że i tak jest to do obejścia. A jak w rzeczywistości…

To są dwie różne rzeczy:

1 - zabezpieczenie systemu przed wirusami i innym świństwem oraz przed użytkownikiem - To są kwestie bezpieczeństwa;

2 - z DRMu to nawet Microsoft zaczął się wycofywać bo okazało się że jest za dobry.

Wyobraź Sobie sytuację:

- kupujesz w Polsce gazetę z filmem DVD a on nie posiada licencji na odtwarzanie i co wtedy? Ty Masz oryginał a komp go nie chce wyświetlić.

Człowiek tworzy zabezpieczenia - człowiek pokonuje zabezpieczenia. To tylko kwestia czasu, umiejętności i korzyści z tego wynikających (dla niektórych)

Pozdrawiam

PS

  • DRM już został (podobno) złamany;

  • ukazały się już publikacje o złagodzonym DRMie

Wiem , że jestem lekko upierdliwy, ale nadal nie rozumeim pewnej sytuacji. Wyobraźmy sobie, że do komputera z Vistą siada gość, odpala EMula i ściąga sobie mp3 z sieci. Odpala je i co się dizeje… odłączają mu ekran, głośniki, wyskakują komunikaty, że nie można tego odtworzyć?? Ściąga grę i co?? Odpala ją, a w drzwiach jego domu pojawia się pracownik Microsoftu z kijem w ręku?? :o :mrgreen:

Przykład:

kupuję w MELO.PL mp3 - ściąga mi się na kompa wraz z licencją - u mnie działa a po zgraniu jej na płytkę dla Ciebie (nawet z plikiem licencji) już nie pójdzie.

Z p2p ściągasz pliki bez żadnych licencji

Czy to oznacza, żę wszelkie filmy, muzyka i gry ściągnięte z p2p na Viście nie pójdą?