Jakim kablem powinienem podpiąć monitor do komputera?

Witam. Potrzebuje pomocy w temacie kabli. Mam monitor - Samsung SyncMaster P2270 który ma wejście DVI. Natomiast karta graficzna - AMD Radeon R7 350, która ma wejście HDMI, VGA. Problem w tym, że monitor nie wyświetla Windowsa 10 przy jakichkolwiek sterownikach karty graficznej przy kablu: DVI-D - HDMI. Moje pytanie brzmi: czy jeśli kupię kabel DVI-I - VGA to monitor wyświetli obraz ze sterownikami? Starszy monitor (CRT) też od Samsunga ma kabel VGA i wszystko ładnie działa.

Monitor przy kablu DVI-D - HDMI bez sterowników karty graficznej wyświetla wszystko a ze sterownikami: uruchamianie zaawansowane, tryb awaryjny, bios.

PS. Nie da się zmienić rozdzielczości przy HDMI.
Komputer jest nowo zakupiony od Lenovo.

Prawdopodobnie problemem jest kabel jakiś 1%tych kabli ma tylko transmisję w dobra stronę czyli z HDMI do DVI, pewnie i Ty masz zły. Ja kupiłem właściwy i działa, wszystko gra. Czy będziesz miał HDMI czy VGA to bez znaczenia, ważny kierunek transmisji.

Radził byś kupić jakiś konkretny czy już muszę sam sobie poradzić?

Ja w Internecie nie znalazłem, dopiero w lokalnym sklepie komputerowym, możesz też sam szukać bo to proste nie jest, ale ważne by opis wyglądał następująco HDMI - DVI-D lub VGA - DVI-D.

Teoria mówi, że np. taki byłby OK, ale czy opis jest poprawny, a na opakowaniu nie pisze odwrotnie to nic sobie uciąć nie dam, nawet włosa.

Ok dzięki za jakąkolwiek radę, może się uda.