Jakim narzędziem wykonać defragmentację dysku systemowego pod WINDOWS 7 EMBEDDED?

Dzień dobry Wszystkim!

Czy ktoś z Was pracuje na systemach typu EMBEDDED? Poszukuję oprogramowania do defragmentacji dysku systemowego, ponieważ chciałbym zmniejszyć partycję przed kopią zapasową. Na chwilę obecną wszystkie instalacje programów, które uruchamiam na komputerze z systemem Windows 7 Embedded, kończą się komunikatem o niezgodności oprogramowania z obecną wersją systemu operacyjnego.

Systemowy defragmentator nie nadaje się do niczego. Miejsca dostępnego do zmniejszenia jest ledwo kilka GB. Oczywiście wykonałem wszystkie niezbędne czynności przed podjęciem zmniejszenia woluminu, takie jak plik wymiany, kopie w tle i wiele innych.

Pozdrawiam.

Nie znam tego typu systemu, mimo to radzę sprawdzić działanie programu Defraggler. Warto w pierwszym podejściu, gdyby program zadziałał, wybrać z menu Ustawienia > Defragmentacja Boot Time > Raz i potwierdzić restart komputera. W drugim podejściu, już spod systemu, kliknąć przycisk Defragmentuj i odczekać “trochę”. Bardzo dobrze zwalnia z plików wolną przestrzeń dysku.

1 polubienie

Dzięki za odpowiedź. Oczywiście, te najbardziej znane i lubiane programy, już sprawdziłem. Położył się zarówno Defraggler, O&O i kilka innych. Równocześnie napisałem też do supportu O&O, jako że ich software mam w pełnej, oryginalnej wersji, czy wspierają tą odmianę systemu. Niby zwykły system, a jednak…

MyDefrag?
To najlepszy soft wg. któryś testów.

https://www.dobreprogramy.pl/Vopt,Program,Windows,13320.html

1 polubienie

Spróbuj systemem uruchomionym z bootowalnego pendrive np. http://sergeistrelec.ru/winpe-10-8-sergei-strelec-english/163-winpe-10-8-sergei-strelec-x86-x64-native-x86-20190204-english-version.html