Jakim programem edytować ikony i je robić

Cześć mam pyatnko - jakim programem można edytować iikony i jak przerobić plik .png na plik .ico tak aby był w bardzo dobrej jakości. Moglibyście podać jakies programey i skrócone instrukcje do nich?? bardzo by mi to pomogło.

Ja bawiłem sie w te rzeczy dobre 5 lat temu, więc wyszło pewnie wiele lepszych programów… Ja pamiętam 2:

Microangelo - ma wszystko co potrzebne do ikon i kursorów. Chyba najpopularniejszy swego czasu program tego typu

IconForge (jakoś tak) - uwielbiałem ten program bo mógł automatycznie otwierać avi/gify i robic z nich animowane kursory.

Oba na licencji Shareware 30 dni.

Ale -tak jak pisałem - poszukaj, najlepiej w google. Wyniki na pewno miło Cie zaskocza :slight_smile:

Pozdrawiam

Robisz jakimś programem graficznym obrazek a potem

IrfanView zmieniasz z .jpg na .ico

No właśnie…

Ja tak robiłem, chociaż efekt nie jest zachwycający, ale jeżeli nie chcesz się męczyc z trialówkami to ten sposób jest w sumie dobry!

Właśnie a jakiś dobry program żeby była bardzo dobra jakość ikony (może byc trial lub płatny bo chcem się zabrać za to na poważnie.

1 sposób:

Robisz w photoshopie ikonę na przezroczystym tle (nie znam się zadobrze),

Otwierasz IrfanView i zamieniasz na .ico moi koledzy robią w ten sposób naprawdę dobre ikony.

2 sposób:

Program Microangelo

Ten program jeden z lepszych na rynku do robienia ikon(Łatwy w użytkowaniu)

a możę mógłbyś sie zapytać jakich ustawień używają??

chodzi ci o rozdzielczość ??

32x32 pixele

o rozdzielczosc też, ale o te parametry co są w okienku.

napisali że tylko przezroczysty format ustawiają i rozmiar a ile w tym prawdy to nie wiem :?

A jak ja jakoś ustawie przezroczystość to InfranViev nawet jej nie obsługuje:/

A ja polecam dobry program RWIconEditor