Jakim Programem Mogę Usunąć Partycję - Problem z Usunięciem Partycji

Witam,

Od dwóch dni borykam się z problemem usunięcia partycji na dysku w laptopie HP G60 na Windows 7.

Wszystko było dobrze, dwa dni temu po aktualizacji Windowsa, już nie uruchomił się, znaczy jako laptop uruchamia się do czarnego ekranu z migającym białym znakiem _.

Próbowałem instalować z płyty Windows 7 przejdzie do pewnego momentu instalacji i przerwie ją i znów rozpoczyna instalację i znów przerwie.

F11 jako recovery nie działa zupełnie, chodź wiem że była partycja Recovery ale także jest nie widzialna bo nie reaguje na F11.

Próbowałem usuwać programem GParted partycję dysku, owszem zrobiłem go bootowalnego z pendrive ale również nie wejdę w opcję gdzie mogę usunąć partycję, po wejściu w opcję

GParted Live

laptop się uruchomi ponownie, wróci do planszy programu i znów po wybraniu w/w opcji uruchomi się ponownie i tak w kółko.

Próbowałem też usunąć partycję przez program

Tool Partition Wizard

Ale w wersji FREE jest to nie możliwe.

Co jeszcze można zrobić żeby usunąć partycję z dysku i zainstalować Windows 7?.

Możesz zrobić zerowanie dysku.
Ale najpierw przydałoby się sprawdzić jego parametry S.M.A.R.T. czy nie jest uszkodzony.

A jak można sprawdzić parametry S.M.A.R.T.?.

Zerowanie dysku, mówimy tu o niskim formatowaniu?.

GParted można sprawdzić, żeby daleko nie szukać.

Po pierwsze uruchom instalatora Windows pobierając go specjalnym narzędziem https://www.dobreprogramy.pl/Windows-ISO-Downloader,Program,Windows,78497.html Używając działającego komputera wykonaj usb z instalatorem systemu i po uruchomieniu zamiast instalacji wybierz opcje napraw ten komputer. Tam będzie możliwość skorzystania z wiersza polecenia. Wykonaj polecenie chkdsk /f. Takie polecenie należy wykonać dla każdej partycji. Tym sposobem sprawdzisz czy dysk został uszkodzony. Automatycznie też będzie podjęta próba naprawy uszkodzonej partycji. Należy założyć dwie kwestie - albo uszkodził się dysk / obraz partycji albo uszkodził się system gdyż nie udało się nałożyć aktualizacji. Dostęp do partycji recovery może być również w biosie wyłączony, więc trzeba sprawdzić opcje w BIOS. GParted zalecałbym bawić się później jeśli inne możliwości zawiodą. Jeśli planujesz usunąć wszystkie partycje wiąże się to z utratą danych i często z uszkodzeniem partycji Recovery.

Moje podejrzenia idą w kierunku właśnie uszkodzenia systemu podczas aktualizacji dla tego wziąłem się za to żeby usunąć wszystkie partycje i jeszcze raz zainstalować system i podzielić dysk na partycję.

A jak zrobić sprawdzenie dysku poprzez GParted jak każda próba uruchomienia tego programu kończy się resetem laptopa i powrotem do ekranu startowego GParted.

Masz bootwalny nośnik z win7(DVD, pen)?

Mam płytę CD z Windowsem 7, ale mimo że zainstaluje ponownie system to wywala mi instalację po ponownym uruchomieniu podczas instalowania.

Z tej pozycji mogę tylko sformatować partycję systemową ale nie mogę usunąć żadnej innej.

Gdy pojawi się okno z wyborem języka naciśnij klawisze:
SHIFT oraz F10
w oknie wpisz DISKPART i kl Enter
następnie:
List disk kl. Enter
sel disk 0 kl. Enter
List part kl. Enter
I napisz co odpowie (pokaż zdjęcie?)

Bo pewnie są oznaczone jako “hidden” :wink: Żeby cokolwiek z nimi móc zrobić trzeba najpierw zmienić im tzw. flagi. Nawet w tym Gparted. Potem całkowity reboot i powinno dać się je ruszyć.

SlawekB44 dzięki będę działał za dnia i wrzucę zdjęcie co jak wygląda.

MartinaNeumaye A jak zmienić flagi Gparted?.

A czy programem Ease US Partition Master jestem w stanie usunąć partycję?.

W Gparted prawym myszoklikiem na jakiejś partycji i potem “zarządzaj flagami”. Dalej to będziesz wiedział :wink:
Chyba tym Ease… też się da to zrobić? Mówię “chyba”, bo nie używałam go. Ja nie mam windowsów :wink:

Opanowałem sprawę z partycjami dysku. Zrobiłem to programem Hirens Boot CD.15.2 oraz programem PM pod Linuxa w środowisku graficznym. Dla zobrazowania screeny.

Przed usunięciem partycji było tak http://www.imagebam.com/image/4d81d9663409323. Po usunięciu partycji było tak http://www.imagebam.com/image/1e6978663409163. A efekt finalny jest taki http://www.imagebam.com/image/8367ac663409213 .

Teraz wszystko jest jak należy i wszystko działa jak należy. Dzięki Wszystkim za pomoc.

Moim zdaniem problemy z systemem polegały na braku miejsca na partycji systemowej (dysku “C” czyli sda2). 25GB Na Windows to stanowczo za mało i bidula się zadławił przy aktualizacji.
W ogóle dzielenie takiego małego dysku, jaki posiadasz trochę mija się z celem, chyba że masz ku temu konkretne powody.