Jakim programem nagrac filmik

Witam chciałbym zrobić filmik o pewnym piłkarzu i mam filmik 55 minutowy w formacie avi i chciałbym np jak leci jakaś scenka to chciałbym to nagrać próbowałem camtasia studio 7 ale nie widać obrazu czarny obraz jest albo chciałem to wyciać z filmiku VIrtualDub ale wyskakiwał jakiś błąd jakiś kodek ale nie wiem jaki pomocy jak to nagrać zeby była ładna jakość i nie był czarny obraz? :?:

To może Windows Movie Maker?

a wogólę się da nagrywać Windows Movie Maker? z tego co ja wiem to chyba sie nie da

Ale z tego, co zrozumiałem, chcesz pociąć wideo na części, ew. dodać jakieś efekty.

Do bardziej zaawansowanych - Sony Vegas

Dla mniej - Windows Movie Maker

A dla najbardziej zaawansowanych: Jahshaka, bo to dziki program.

znaczy tak bo mam film 55 minutowy i chce takie najlepsze bramki wybrać z tego filmiku i właśnie muszę to dobrym programem nagrać żeby była dobra jakość

Nagrać na płytę? Jakość zależy tylko i wyłącznie od tego, co ustawisz w programie.

tak robię włączam film i np camtasie studio 7 i nagrywam gdy odtwarzam film to nic nie widać cały czarny obraz jest a Movie maker to nie wiem jak się tym nagrywa wiem tylko ze to jest do obróbki filmu :o

Sprecyzuj o co Ci dokładnie chodzi, bo z tego co zrozumiałem, to masz plik z filmem i go nagrywasz z pulpitu, a potem chcesz go sklejać, tylko po co, jak ciebie interesuje obróbka wideo?

tak mam plik z filmem (Piłka nożna) i np jak w tym filmie jest ciekawa akcja to chce ją nagrać i pózniej posklejać a obróbka to już co innego obrobić film to ja umiem

Przed chwilą próbowałem nagrać to Hyper Cam 3 i nic to nie dało obraz się zacinał

Po prostu otwórz plik .avi, czy w jakim tam formacie3 masz film, programem do obróbki wideo.

Po co nagrywać coś co już jest nagrane , użyj np. programu VirtualDub lub wyżej już wymienionych programów powycinaj te scenki które Cię interesują z tego oryginalnego pliku video , a później je posklejaj.

Tutaj masz poradnik do Movie Makera: http://www.grif.pl/poradniki-windows-mo … h-vt66.htm

jejku mówiłem że nie chce obrabiać filmu! a movie makera mam w windowsie a w VirtualDub nie da się tego odciąć bo trzeba jakiegoś kodeku czy jakoś tak wyskakuje poprostu błąd a nie chce obrabiać Filmu!!

Mylisz się, chcesz obrabiać film, bo chcesz go pociąć na części, więc wklejasz ten plik do programu i odcinasz to, czego nie chcesz.

nom ale to mi zajmie wieki to skracanie czego chce a nie chce a poza tym trzeba jakieś kodeki czy coś a ja chce zwykle to zrobić nagrać scenki które mi się podobają i pózniej je skleić i obrobić jakoś film

Do samego oglądania filmu potrzebne Ci są kodeki, a nagrać w taki sposób, jak ty chcesz, się nie da. Chyba że ustawisz kamerę przed monitorem.

Da się , używając np. Camtasia Studio , ale dla mnie to jest bezsensu bo szybciej to zrobił by w Movie Maker lub w innym programie .

EDIT:

Albo nawet Fraps’em by to zrobił :stuck_out_tongue:

Fakt, ale będzie tylko czarny ekran, albo mocne ścinanie.

A do autora tematu:

Czy wiesz, że cała dyskusja w tym temacie zajęła Ci więcej czasu, niż stworzenie takiego filmu?