Jakim programem odczytać prawidłową temperaturę procesora AMD?

Witam ,jak w temacie ,próbowałem Core Temp , HWMonitor . SpeedFan  …problemem są rozbieżności w odczycie  temperatur procesora, nawet do 20-30 st.C . Np, Core Temp wskazuje temperaturę rdzeni procesora FX-6300 o 32 /33 st.C  za to HWMonitor pokazuje 42/43 st.C ,dlaczego ? jakim oprogramowaniem  zrobić to dobrze?

Sprawdź jeszcze HWiNFO

http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Program,Windows,15982.html

zależy też na który czujnik patrzysz (program odczytuje)

powyższy też nie jest idealny, bo czujnik w procesorze pokazuje mi 15 st. C (gdzie w pokoju jest pewnie 20)

a czujnik temperatury procesora na płycie głównej pokazuje 30 st. C

Najlepiej po restarcie wejść do BIOS’u lub zmierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym.

Ale skoro temperatura twojego procesora nie przekracza 60 st. C nawet po silnym graniu, to nie masz się czego obawiać!

Witam ,dziękuję za odpowiedź , moje obawy nie są związane ze zbyt wysoką temperaturą tylko z ciekawości…dlaczego różne programy inaczej  wskazują temperatury rdzeni/procesora.

w OCCT masz wbudowane różne czujniki :slight_smile: Jak są problemy jak zawsze robię tak że porównuję temp w biosie to temp w spoczynku w windowsie i w OCCT porównuje to z różnymi czujnikami :slight_smile: co najwyzej jak coś mi nie pasuje to dodatkowo w aida 64 sprawdzam.

niestety ale większość programów rozpoznaje temperaturę procesora jako, package i nie działa na procesorach amd, u mnie przy 0.5h obciążeniu occt pokazywało 16*C, na innym czujniku 76*C gdy przy 70*C powinno pojawić się zbijanie taktowania przez thermal throttling. Sam bym chciał wiedzieć do dokładnie temperaturę pokazuje ale chyba najlepszy będzie w tym wypadku termometr pistoletowy ;D

tak przy okazji nie radził bym na twojej płycie podkręcać procesora powyżej 4Ghz mam taką samą w kartonie z uwaloną sekcją zasilania i kontrolerem usb, przy 4.2Ghz sekcja idzie na 120*C :slight_smile:

Lamerq2  THX za info…zmieniłem już płytę na ASRock 970A-G/3.1…bo  ASRock  970 Extreme 3 R 2.0  tak jak u ciebie …padł.

P.S - wszystkim innym również wielkie dzięki za poświęcenie czasu…ciekawy jednak jestem na czym bazuje BIOS sprawdzając temperaturę procesora ,czy jest to dioda czy jakiś sensor/czujnik?