Jakim programem połączę nagrania z xperia zx2?

Próbowałem video to video niby obłsuguje format mp4 dodaje pliki na listę pokazuje że ok ale kiedy daje konwersję to wywala błąd odtwarzania pliku. Mam parę ujęć w 4k i chciałem to złożyć do kupy czym najprościej i najszybciej bez straty jakości?

Jeżeli parametry audio i wideo dla wszystkich części są takie same, to niewiele trzeba robić, najlepiej użyć ffmeg-a z parametrem kopiowania kodeka -c copy i funkcji łączenia z listy.
Tu masz opis.

https://trac.ffmpeg.org/wiki/Concatenate

Wystarczy w katalogu z mp4 wydać polecenie. W Linuksie wygląda to tak.

ffmpeg -f concat -safe 0 -i <(for f in ./*.mp4; do echo "file '$PWD/$f'"; done) -c copy output.mp4

Znajdzie i połączy wszystkie mp4 znajdujące się w folderze, nie zmieniając ich parametrów.

Nie mów że chciałeś z gui, bo to jest najlepsza i najszybsza metoda, a dla Windowsa jest tam opisane też. Nie napisałeś na jaki system szukasz rozwiązania.

Oj. Wybacz, zapomnialem że jest cos takiego jak linux :stuck_out_tongue:
Chodziło mi oczywiście o soft na windows…

1 polubienie

Dobra, kolega mi podrzucił OpenShot Video Editor. Dzięki za pomoc linuxiarzu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Przecież to co ci podałem jest opisane tam w linku też na Windowsa. Dałem ci najlepsze i najszybsze rozwiązanie do sklejania takich samych formatów filmu (tak najczęściej nagrywane są na telefonie), i bez straty jakości. Napisałem.

Ale ty Windowsiarzu :slight_smile: musisz mieć interfejs graficzny, nie ma GUI nic się nie da zrobić.

I teraz będziesz się babrał z tym wieczność w tym “OpenShot Video Editor”, zamiast spróbować to co podałem. A z 4K OpenShot pewnie zdechnie parę razy zanim to skończy. Ten program i tak korzysta z ffmpeg-a, ale jest tak dziadowski że robi to 10x dłużej i gorzej niż „czysty” ffmpeg, chociaż ma niby odpowiednie profile do korzystania też z GPU. Ciekawe czy potrafisz (czy się da) go ustawić by nie „ruszył” ci klatki 4K. Nic nie pisałeś o cięciu/edycji filmu, a to też można robić w samym ffmeg-u.

Chcesz edytować wideo 4K (nie tylko sklejać), to napisz o tym, dodając jakie masz gpu i cpu.