Jakim programem przekonwertować plik jpg na img?

Witam,

czy ktoś zna może program, którym udałoby mi się przekonwertować zdjęcie o rozszerzeniu .jpg na plik o rozszerzeniu .img? (.img to obraz z płyty? czy wystarczy np. nagrać to zdjęcie na płytę i otworzyć go z niej?)

Szukałam już w sieci odpowiedzi, ale nic nie mogę znaleźć:(

Jeśli ktoś wie, baaaaaardzo proszę o pomoc ;-))))

z góry thx! !!

To chociaż napisz skąd masz tak dziwne wymagania? możliwe, że błędnie zrozumiałeś jakiś opis i idziesz złą drogą? img to jest obraz dysku CD/DVD tworzony przez niektóre programy do nagrywania płyt CD/DVD i jako taki nie jest wymagany do tego aby odtworzyć/obejrzeć zawartość.

bekii , Napisz jaki chcesz osiągnąć efekt to wskażemy ci właściwy sposób.

Bo nie widzę żadnego związku między jpg (format graficzny) a img (format obrazu płyty).

A tak w ogóle to img obecnie spotykane to zazwyczaj jest obraz dyskietki a cd/dvd to raczej robi się obraz w iso lub innym formacie.

Oczywiście zakładam że kolega rozumie że określenie "obraz płyty " oznacza zgraną zawartość płyty do pojedynczego pliku a nie skan/foto płyty do pliku graficznego.

Problem jest taki,że mam zdjęcie z rozszerzeniem .jpg, a muszę je otworzyć w takim programie “Image tool”,a tam otwierają się tylko pliki z rozszerzeniem .img (dokładnie jest napisane po rozwinięciu tej ‘strzałeczki’ w dół : GTA IMG Archive(*.img))

I teraz pytanie: jak otworzyć ten plik jpg w tym programie? :wink:

USB Image Tool to jest program do tworzenia obrazów pendrive’ów. On nie służy do przeglądania ani edycji zdjęć. Natomiast w programie Image Tools, bez problemu powinieneś otworzyć JPEG.

bekii ma na myśli edytor plików .img z gry GTA (3, vice city, san andreas).

Edytor służy do przeglądania plików (są to swego rodzaju archiwa) .img. W tych plikach znajdują się np. tekstury gry.

Tylko po co otwierać plik .jpg tym programem ?

Może napiszesz co chcesz dokładnie zrobić ?

Hmmmm… w taki razie może pomyliłam nazwę programu. Mam zapisane,że to program image tool, a nie image tools.

Chodzi mi o to aby wgrać zdjęcie i aby ten program policzył mi powierzchnię zaznaczonych na nim obiektów.(podobno ten program podaje powierzchnię każdego zaznaczenia i jeszcze jakieś inne parametry).

Teraz ściągnęłam ten program "image tools’, ale tam nie ma takich opcji… już sama nie wiem czy coś z nazwą nie tak,czy facet, który nam to podawał się pomylił…

może ktoś z Was zna ten program?

Powinno być w opcjach coś takiego(po ang. oczywiście): analiza: policz obiekty.

Pobrałaś zły program ;).

znalazłem ten właściwy xD http://ddsdx.uthscsa.edu/dig/itdesc.html

Dzięki wielkie! !!