Jakim programem ustawić aktywną partycję w DOSie z linii komend?

Witam

Potrzebuję zrobić następującą rzecz:

na bootowalnej partycji typu FAT32 są pliki DOSa z windows 98, w autoexec.bat mam wpisane aby odpalał się pewien program, wykonywał określoną rzecz po czym kończył pracę i dalej w autoexec.bat potrzebuję by została ustawiona konkretna partycja na dysku jako aktywna i następnie by komputer się restartował. Restart komputera ogarnąłem ale pytanie jak ustawić aktywną partycję z linii komend? Szukałem przełączników dla DOSowego fdisk ale nie znalazłem nic do ustawienia aktywnej partycji, może ktoś ma jakiś pomysł? Nie bardzo chcę się bawić w winpe, za dużo zabawydo tego co ma się wykonać.

Gotowiec:

http://www.experts-exchange.com/questions/21126122/Automate-FDISK-to-set-active-partition.html

Ostrzeżenie !: Link potrafi prowadzić do rejestracji ! Niżej w cytacie wklejony potrzebny przykład.

Tylko nie copy/paste bo się zdziwisz, musisz zmodyfikować pod siebie.

hmm ale, żeby dostać się do odpowiedzi trzeba się rejestrować i to jest jakiś trial usługi? Czy to jest bezpieczne? Nie chciałbym dać się złapać na jakieś np. sms premium czy inne syfy tego typu albo jakieś ransomware.

A no ciekawe, bo jak wchodzi się z linka google to nie ma durnych pytań o rejestrację.

Nie rejestruj się.

Tu tekst taki jak ja widzę: