Jakim programem zlokalizowac kompa

Czy istnieje program którym można na podstawie przysłanej wiadomości przez GG zlokalizować kompa z ktorego zostala wyslana wiadomość,tzn:

-miejscowość,lub coś w tym stylu ?

napewno sporo informacji uzyszkasz juz po adresie ip, bo on jest przydzielany miejscowościamy albo okolicami :wink:

a cos sie powaznego stało że chcesz namierzyć osobę? ?

jak cos to pisz do abuse :wink:

Dzięki za szybką odpowiedż.Poprostu na GG przychodzą wiadomości o bardzo wulgarnej treści.Wiem że jest jakiś sposób że można wyłapać prawdopodobnie nawet ulice,ale ja aż tak w te klocki nie jestem dobry,a naprawdę chciałbym z jegomościem porozmawiać,więc jak możecie coś mi doradzić to będę bardzo wdzięczny.Wiem że gość jest z tej samej miejscowości co ja.

Dzięki za odzew i PZDR.

ciekawe skąd :smiley:

a co do ulicy, nie ma takiego programu, napisz do abuse i kolo będzie miał halo :wink:

i zaznacz nie pokazuj wiadomości od nieznajomych, bedziesz miał święty spokuj,i jego zablokuj pisz do abuse : !!

Praktycznie nie

napewno nic z tego nie bedzie wiadomo , np.adres ip jaki wyświetla moje gg czyli ip serwera jest taki sam w promieniu co najmniej 100km a czasami jak admin coś miesza na sieci to korzysta np. z warszawskiego serwera który od mojego kompa jest oddalony około 350km , wynika z tego że na zwykłym domowym kompie pracującym w sieci w miare dokładne zlokalizowanie innego kompa jest niemożliwe.

bzdura :stuck_out_tongue:

tyle powiem :wink:

w bardz prosty sposób mozna sprawdzic z jakiej okolicy jest pisana wiadomość, zadzwoń i spytaj pierwszego lepszego specjaliste od sieci :wink:

Bardzo interesujące… może podzielisz się tą wiedzą z innymi?

…o jakiej precyzji mowa? …bo

dla mnie znaczy coś między miasto a ulica…

Swoją drogą …ciekawe jak to możliwe dla przeciętnego internauty …tak bez możliwości wglądu w logi :o

…zupełnie jak by nie istniały takie bajery jak sieci rozległe, serwery proxy, routery i tym podobne… :roll:

Dlatego ie7 , zadzwoń i spytaj pierwszego lepszego specjaliste od sieci czy to na serio tak dziecinnie prostym zadaniem jest dokładnie zlokalizować kogoś :wink:

62.163.62.20 = ******.upc-a.chello.nl

Nazwa sieci: UPC-APL-CABLE

Kraj: NL

Pula adresów IP: 62.163.60.0 - 62.163.63.255

Opis sieci:

Chello DHCP

UPC.nl Network Services

Chello Customers

The Netherlands

Dane adresowe sieci:

UPC Technology

Internet Services

Erlachplatz 116

A-1100 Vienna

Austria

UPC Netherlands

Kabelweg 51

1014 BA Amsterdam

The Netherlands

Takie są dane mojego dostawcy internetu , stosując wszelkie dostępne programy jak i strony www nie jestem w stanie określić w jakiej częsci Holandii znajduje sie mój komp , wygląda na to że sieć UPC Chello stosuje maskowanie ip serwera

ie7 odważne słowa - to po co np. policja zatrudnia specjalistów (wysokiej klasy, a i zapewne mają niezłe oprogramowanie) do wykrywania przestępstw w sieci, skoro lokalizacja komputera w sieci jest dziecinnie prosta ??

ale dla tego kto się na tym zna, i ma do tego jak juz wspomniałeś odpowiedni soft :wink:

więc nie pisz takich informacji w odniesieniu do przeciętnego użytkownika sieci, jakimi są userzy tego forum (przynajmniej znakomita większość). Mówimy o realiach i możliwościach jakie są dostępne dla przeciętnego użytkownika…

Ze względu na charakter dyskusji - przenoszę do Na Luzie