Jakim programem zrobić wersję instalacyjną debiana? usb


(Marcin82a) #1

Spod windows oczywiście - chodzi o wersję na usb. Ultra iso nie zadziałało, unetbooting też nie :confused: Czy wersja debiana live potrzebuje internetu podczas instalacji? Czy wykryje mi popularną kartę sieciową i wifi które wykrywało ubuntu 9.10? Chodzi o debiana stable.

Nie mogę dokładniej opisać tematu bo nie ma miejsca.


(Kris-is) #2

Spróbuj tym programem: http://www.linuxliveusb.com/ lub tym: http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/


(roobal) #3

Rozumiem, że pobrałeś nie obraz iso, a img? Jeśli tak, to możesz wrzucić go na pendrajwa przy pomocy tego programu https://launchpad.net/win32-image-writer. Jeśli pobrałeś iso, to z niego (jeśli nic się nie zmieniło) nie zainstlujesz Debiana, instalator będzie szukał płyty, której nie będzie w napędzie.

Pozdrawiam!


(Marcin82a) #4

Widzisz roobal próbowalem z iso :expressionless: A teraz patrze i wyraźnie na stronie debiana jest do wyboru opcja nadająca się na usb , oj głupi ja.

A czy obraz debian-live (debian-live-6.0.2-i386-xfce-desktop.img ) będzie potrzebował internetu podczas instalacji czy nie? Wydaje mi się, że nie ale wolę się upewnić.

Dzięki roobal !


(RubasznyRumcajs) #5

nie, nie będzie potrzebował.

btw, nie lepiej spróbować wersji 64 bitowej? jaki masz procesor /i ile ramu/?


(Marcin82a) #6
btw, nie lepiej spróbować wersji 64 bitowej?

Nie pójdzie u mnie 64bit bo mam procesor 2rdzeniowy ale on nie jest 64 bitowy (Core Duo T245).


(OgiX) #7

Po rozpakowaniu pliku .img na urządzeniu usb musisz jeszcze skopiować odpowiedni plik .iso (zwykle netinstall, ale działa też z innymi) - ważne: plik .img i .iso musi pochodzić z tej samej wersji (w przypadku testing z tej samej kompilacji/dnia!) inaczej mogą być problemy.

Edit:

Trochę mnie to zdziwiło, ale jedyną wersją, w której nie trzeba tego robić jest system "live"... tam jest wszystko wbudowane w .img.


(system) #8

U mnie bez zastrzeżeń sprawdzało się :


(inzaghi89) #9

Ciekawe... ile razy próbowałem z Ubuntu, czy Debianem, zawsze pytał o płytkę.


(system) #10

To bardzo dziwne, bo poprzez ten program przeszło już u mnie kilka systemów operacyjnych w tym Ubuntu, debian, fedora i nie napotkałem żadnych problemów.