Jakis darmowy program do pelnego usowania bledów w systemie


(Sweet85) #1

Witam mam program Adwanced systemcare ale nie usowa wszystkich bledow systemu.Jezeli znacie jakis darmowy program do usowania wszystkich bledow systemu to bede wdzieczny. Z góry pozdrawiam i dziękuje za pomoc.


(Agatonster) #2

sweet85 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(XMan) #3

Start --> Panel sterowania --> System --> Przywracanie systemu --> Wyłącz Przywracanie systemu

na wszystkich dyskach - Zastosuj - OK.

Utwórz tylko jeden punkt przywracania systemu.

Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu -> Utwórz punkt przywracania -> Dalej - wpisujesz dowolną nazwę - Utwórz.

Wszystkiego nie usunie ale na pewno dużo więcej :

Eusing Free Registry Cleaner 2.6.6

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń -> Skanuj rejestr -> Napraw rejestr.

lub Auslogics Registry Cleaner 2.0.6.55

Wykonaj gruntowny scandisk :

scandisk.png

PPM / prawym przyciskiem myszki / na dysk C - Właściwości - Narzędzia - Sprawdzanie błędów - Sprawdź

zaznacz wszystko tak jak na screenie - Rozpocznij - Tak.

Restart komputera - czekaj...


(Piotrkijak) #4

TuneUp Utilities 2011 jest dość dobry.


(Fanboj O) #5

Żaden program nie "usowa" wszystkich błędów w systemie. Zwłaszcza jeśli system jest mocno zabałaganiony. Jeśli wierzysz, że program-automat potrafi ogarnąć i naprawić całą złożoność systemu operacyjnego, to niestety czas zejść na ziemię. Owszem, można instalować kolejne i kolejne programiki, które będą licytowały ile to setek tysięcy błędów w systemie wykryły i naprawiły, ale to tylko cyferki będą :^o . System będzie ulegał dalszej degradacji, bo taka jego natura wredna.


(Piotrkijak) #6

Fanboj O , no nie wiem, ja używam TuneUp Utilities od wersji 2007 i system cały czas działa mi jak po formacie...


(Cedar) #7

"Po formacie" (chyba "po formatowaniu"?) żaden system nie działa, bo go nie ma :wink:

Dziwię się, że to Ty takie rzeczy wypisujesz, tego typu programy przy częstym używaniu robią sieczkę z rejestru.

Podpisuje się "obiema rencami" pod tym co powyżej napisał Fanboj O.

Nie ma i nie będzie programu, który usuwa i naprawia wszystkie błędy systemu. W czasie normalnej pracy, przy używaniu minimalnej ilości nawet prostych programów powstają błędne wpisy w rejestrze, których w żaden sposób nie da się uniknąć a ich ciągłe kasowanie jest bezsensowne.

Cóż z tego, że jakiś program uzna wpis w rejestrze za błędny - ten wpis mógł być jak najbardziej prawidłowy tylko jego wartość była inna niż zwykle/najczęściej spotykana bo jakiś program go tak zmodyfikował na własne potrzeby?

Nie warto przesadzać z wszelkimi cudownymi "naprawiaczami", wystarczy kasowanie plików tymczasowych i ewentualnie kasowanie wpisów od programów, których już nie mamy zainstalowanych - w tym celu bardzo ładnie sprawuje się program "Odkurzacz" (jego moduł Menedżer Rejestru) Jednak nie należy kasować w nim wszystkiego "jak leci" ale precyzyjnie przeglądać wyniki. U siebie robię to nie częściej niż co miesiąc/półtora i wpisów z rejestru kasuje nie więcej niż 20 - 30 a system działa od półtora roku sprawnie jak chwile po zainstalowaniu.