Jakis program Anutest i plik svuhost mi sie pojawił

Coś mi to smierdzi, prosze sprawdzic loga:

No trojan nadzorujący, ale hmmm w formie jakby normalnego programu, dziwne… To nie jest przypadkiem komp w pracy? :slight_smile:

Tak to komp w pracy, a co to zmienia??

PS. Teraz już pisze z domu

Nod nic nie widzi złego, nawet tylko ten katalog cały kazałem mu skanować i nic nie wykrywa, tylko comodo zaczął pytać o próbe połaczenia i ta nazwa mi sie nie spodobała dlatego zacząłem szukać co to jest

Imho to będzie to: http://www.aplusc-systems.com/apc-uplook-PL.html

Najprawdopodobniej admin zainstalował u was to oprogramowanie w celu kontroli tego, co robicie…

CZyli mogł to zainstalować ktoś przez sieć?? Nie dochodząc do komputera??

Czy macie też od kilku dni problem z forum - ciągle wyskakuje mi:

i musze po kilka razy klikać lub odświeżać aż wczyta stronę

Tak, php się sypie i trzeba poczekać na nową wersję.

Mógł zainstalować Admin przez sieć wewnętrzną, proponuję zapytać go po prostu, czy instalował w firmie oprogramowanie nadzorujące i pokazać mu to w logu :slight_smile:

OK. Dzięki w poniedziałek go o to zapytam. Narazie zablokowałem tę aplikację w comodo żeby nic nie wysyłała.

Pozdrawiam pogoneiro

Złączono Posty : 15.01.2007 (Pon) 12:34

No tak. Z tego co udało mi się dowiedziec to faktycznie admin to zainstalował, ale czy pracodawca ma faktycznie nad tym kontrole to nie wiem, a raczej wątpię. Wygląda na to że to admin ma teraz pełnie władzy - przynajmniej chciałby ją mieć. Nikogo o tym oficjalnie nie poinformował, więc dla mnie to poprostu koń trojański którego usunąłem - przez dodaj/usuń nie mozna ale już np. CCleaner spokojnie tego śmiecia wywalił.

Mam jednak pytanie: jak się zabezpieczyc przed mozliwością dostania sie do komputera osoby z zewnątrz przez siec, żeby nie mógł sobie “po cichu” robic takich rzeczy jak instalowanie czegoś. Mam poblokowane porty WWDC ale netbios jest na zółto, czy można to zmienić żeby było na zielono i czy to coś da?

Zaznaxczam że mam programy legalne, chodzi o to że nie mam zufania do admina i do tego co robi, a nie chciałbym aby mi pewne liki z kompa ktoś wyciągnął.