Jakisystem na takiego kompa?

PIII 500MHz,128MB RAM,DYSK 6GB, karta zintegrowana 4MB.

Jaki byście polecili zainstalowac system? xp sp1 czy sp2? komp bedzie uzywanyt do przeglądania netu,obejrzenia filmu czasami posłuchania muzy. no i czy jak bym wziął xp sp1 to czy musze miec włączone aktualizajce? bo dysk jest troche mały tylkop 6 GB… :? czekam na wasze wypowiedzi.

Jakbyś mial przynajmniej 256MB ramu to można by spróbować XP’ka. Ale na dzień dzisiejszy lepiej zainstalować Win98 SE, ewentualnie windows 2000.

Ja mam też 128MB Ram i jakoś mam XP i strasznie nie nażekam, a pozatym z tego co wiem win2000 to praktycznie to samo co XP

no ja własnie teraz tez mam xp sp2 bo z takim sysem ko kupiłem tylko troche mulik bo jest bałagan…

Właśnie “wnętrze” systemu jest praktycznie te same, ale 2000 zrzera mniej zasobów mocy komputera. Jak ja na starym kompie miałem 256MB RAM i włączyłem kilka programow to XP dosyć mulił, a co dopiero na 128MB.

no ja mam xp i 128 i troszke muli no ale jest niezły bałagan.

A wpisz w :szukaj:

fiesta ale ci chodzi o win xp sp2?czy o jakiś inny system?

win 98\2000 i system bedzie śmigać a nie baw się tym xp bo i tak wydajność w nim bedzie znikoma…

Najlepiej to zainstaluj linuxa i bedzie dużo większa wydajność.Nie napisałeś że bedziesz grał na tym kompie więc linux spokojnie Ci wystarczy :wink:

Win 98 bedzie hulać aż miło ale zastanow sie nad xpekiem- jak nie bedziesz uruchamial wielu programów moze byc niezle (sam kiedyś odpaliłem xp na AMD 300Mhz-dawno)

zainstalowałem xp he i troche zoptymalizowałem i hula ze hoho:D

do czasu … -,-

Ja mam 192 MB RAM-u, dysk 40 MB i procek podobny do Twojego (P3 450). Działa, chociaż trochę muli. Ale wystarczyłoby wyłączyć “wodotryski” i byłoby OK.

co masz na myśli? czy tylko włączenie ustawień do najlepszej wydajności czyli styl klasyczny e.t.c. ??czy coś jeszcze?

Właśnie to.

Weź xp home sp2… nawet jeśli by troszkę zamulał… możesz ustawić standardową kompozycję windows (tą szarą) i bedzie hulał… bo sam wygląd xp dużo zabiera wydajnośći :slight_smile:

zzainstalowałem xp pro sp2 , zrobiłem wszystko dla najlepszej wydajnosci ale i tak troche zamula…:frowning:

http://xp.net.pl/art/services_optimiz_pl.html

Czytaj i wyłączaj albo odinstaluj co Ci niepotrzebne,

Ten temat z Searchengines by Picasso, też bardzo przydatny w Twoim przypadku:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … =5989&st=0

Dobże mówisz. Ja też dbałem o system i oczyszczałem rejestr itp. i co z tego i tak chodzi coraz wolniej na to niema rady :frowning:

a jaki masz system i jaka konfig. kompa?