Jakisystem na takiego kompa?

(Paluch Ti) #1

PIII 500MHz,128MB RAM,DYSK 6GB, karta zintegrowana 4MB.

Jaki byście polecili zainstalowac system? xp sp1 czy sp2? komp bedzie uzywanyt do przeglądania netu,obejrzenia filmu czasami posłuchania muzy. no i czy jak bym wziął xp sp1 to czy musze miec włączone aktualizajce? bo dysk jest troche mały tylkop 6 GB.... :? czekam na wasze wypowiedzi.

(system) #2

Jakbyś mial przynajmniej 256MB ramu to można by spróbować XP'ka. Ale na dzień dzisiejszy lepiej zainstalować Win98 SE, ewentualnie windows 2000.

(dean999) #3

Ja mam też 128MB Ram i jakoś mam XP i strasznie nie nażekam, a pozatym z tego co wiem win2000 to praktycznie to samo co XP

(Paluch Ti) #4

no ja własnie teraz tez mam xp sp2 bo z takim sysem ko kupiłem tylko troche mulik bo jest bałagan...

(system) #5

Właśnie "wnętrze" systemu jest praktycznie te same, ale 2000 zrzera mniej zasobów mocy komputera. Jak ja na starym kompie miałem 256MB RAM i włączyłem kilka programow to XP dosyć mulił, a co dopiero na 128MB.

(Paluch Ti) #6

no ja mam xp i 128 i troszke muli no ale jest niezły bałagan.

(fiesta) #7

A wpisz w :szukaj:

(Paluch Ti) #8

fiesta ale ci chodzi o win xp sp2?czy o jakiś inny system?

(D@widoS) #9

win 98\2000 i system bedzie śmigać a nie baw się tym xp bo i tak wydajność w nim bedzie znikoma...

Najlepiej to zainstaluj linuxa i bedzie dużo większa wydajność.Nie napisałeś że bedziesz grał na tym kompie więc linux spokojnie Ci wystarczy :wink:

(Luk920) #10

Win 98 bedzie hulać aż miło ale zastanow sie nad xpekiem- jak nie bedziesz uruchamial wielu programów moze byc niezle (sam kiedyś odpaliłem xp na AMD 300Mhz-dawno)

(Paluch Ti) #11

zainstalowałem xp he i troche zoptymalizowałem i hula ze hoho:D

(D@widoS) #12

do czasu .... -,-

(Kpc21) #13

Ja mam 192 MB RAM-u, dysk 40 MB i procek podobny do Twojego (P3 450). Działa, chociaż trochę muli. Ale wystarczyłoby wyłączyć "wodotryski" i byłoby OK.

(Paluch Ti) #14

co masz na myśli? czy tylko włączenie ustawień do najlepszej wydajności czyli styl klasyczny e.t.c. ??czy coś jeszcze?

(Kpc21) #15

Właśnie to.

(P@zik) #16

Weź xp home sp2... nawet jeśli by troszkę zamulał... możesz ustawić standardową kompozycję windows (tą szarą) i bedzie hulał... bo sam wygląd xp dużo zabiera wydajnośći :slight_smile:

(Paluch Ti) #17

zzainstalowałem xp pro sp2 , zrobiłem wszystko dla najlepszej wydajnosci ale i tak troche zamula....:frowning:

(fiesta) #18

http://xp.net.pl/art/services_optimiz_pl.html

Czytaj i wyłączaj albo odinstaluj co Ci niepotrzebne,

Ten temat z Searchengines by Picasso, też bardzo przydatny w Twoim przypadku:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... =5989&st=0

(dean999) #19

Dobże mówisz. Ja też dbałem o system i oczyszczałem rejestr itp. i co z tego i tak chodzi coraz wolniej na to niema rady :frowning:

(Paluch Ti) #20

a jaki masz system i jaka konfig. kompa?