Jakość dźwięku pogorszyła się

Witam po raz kolejny.

 

Nie wiem z jakiego powodu to się stało, ale jakoś dźwięku z głośników wbudowanych w mojego ASUS’a (http://www.asus.com/AllinOne_PCs/ET2221AUKR/) znacznie się pogorszyła. Wcześniej wszystko było w porządku, a teraz dźwięk niby jest, ale strasznie cichy i zniekształcony lub jak kto woli słabej jakości. Czyżby chodziło o sterowniki? Sprawdzałem ten od realteka i pisze, że jest zainstalowany najnowszy z możliwych. Może to wina Windows 8.1? Nie uwierzę przecież, że zepsuły się głośniki, skoro nie mam komputera jeszcze nawet tydzień i korzystam z nich w normalny sposób.

 

[edit] Ciekawe…podłączyłem słuchawki, żeby sprawdzić i na nich dźwięk jest w porządku, odłączyłem je i na komputerze też jest w porządku. Pytałem brata i mówił mi, że rano też miał coś takiego: przez chwilę dźwięk “zepsuł się”, a później wrócił do normy. Niepokoi mnie to, dlatego proszę o pomoc.

Jeżeli taki"efekt" będzie występować przy wkładaniu i wyciąganiu wtyczki słuchawek, winny może być styk odłączjący głośniki wewnętrzne podczas używania słuchawek. Trochę dziwne-nowy sprzęt.