Jakość filmów w różnych programach dvd

Witam.

Niestety nie znalazłem nigdzie informacji o tym, nurtuje mnie jedna rzecz związana z Media Playerem 11 a innymi programami.

Czy powiedzmy All Player lub PowerDVD mają lepszą jakość dźwięku i filmu od Media Playera ? Wiem, że głównie to zależy od jakości samego filmu, ale może jednak opłaca się bardziej instalować inne programy do “lepszego” wykorzystania filmów ? Czy dla amatora wystarczy Windows Media Player ?

Przepraszam za takie dziwne pytanie, ale nurtuje mnie to.

Wszystko zależy od tego jakiego kodeka do odtwarzania danego formatu używa dany program a jeśli tak jak ALLPlayer oferuje różne wyjścia video to jakość może w znacznym stopniu zależeć od wybranego wyjścia.

Przepraszam, trochę to dla mnie niejasne. Oczywiście jestem amatorem i mam na myśli “włóż płytę DVD, odpal i oglądaj” - bez żadnego ustawiania i wgłębiania się w program.

Powiem ci tak: WMP to dla mnie nie odtwarzacz i to z wielu powodów, nie będę się tu wgłębiał w temat ale jeden z głównych powodów to brak obsługi napisów.

Dla mnie żaden “odtwarzacz” który nie obsługuje napisów nie jest prawdziwym odtwarzaczem, o ile mi wiadomo to PowerDVD również ich nie obsługuje co i jego dyskwalifikuje.

Dobry odtwarzacz cechuje się przede wszystkim dużym wachlarzem obsługiwanych formatów i obsługą napisów.