"jakość" komentarzy na vortalu

od jakiegos czasu pojawiają się coraz częściej komentarze tego typu na vortalu:

a871170843317739m.jpg

… po prostu obrażanie innych i wulgaryzmy w komentarzach są caraz częstrze… o ile dobrze pamiętam to komentarze na vortalu przed publikacją muszą być akceptowane przez kogoś z góry prawda?? Jak to z tym w końcu jest, bo po prostu powoli komentarzy nie da się normalnie czytać… raz wojna linux vs windows, raz xp vs vista, coraz cześciej “podwórkowa łacina”… te pierwsze jeszcze da się jakoś przeżyć, ale słownictwo naprawde powoli mnie przeraża…

Akceptujący to też ludzie, mogą nieraz coś przeoczyć.

Nie wiem po co odrazu tyle nerwów :slight_smile:

wiem, że nie każdemu się chce to wszstko sprawdzać, ale naprawdę coraz tego więcej…kiedyś - jakiś rok temu zdażało sie to naprawde rzadko a teraz…

@ kuhar -

popieram, komentarze są zatwierdzane przez moderatorów, ale odnoszę wrażenie, że to czysta fikcja. Efekt jest opłakany, opóźnienia w ukazaniu się komentarzy bardzo duże a ich poziom coraz gorszy. Natomiast w moim komentarzu zwróciłem uwagę, że zamieszczona wersja programu jest inna niż podana w artykule, efekt… do dzisiaj zero reakcji. A przecież ktoś to przeczytał i “puścił” - bezmyślnie ???

To chyba skutek uboczny coraz większej popularności. Kiedyś to vortal przyciągał uwagą pasjonatów komputerami (a ci uważali na słowa) , a teraz to przyciaga osoby często bez kultury osobistej. :frowning:

Bo takie społeczeństwo jest obecnie,że używa coraz więcej wulgaryzmów.Może niektórzy myślą,że przez to są doroślejsi czy coś.Każdemu zdarza się zakląć,mnie też ale nie muszę tego powielać publicznie ani tym bardziej w komentarzach.

Z całym szacunkiem - popieram, ale w tym przypadku (jak i wielu innych) wydaje mi się, że komentarz jest usprawiedliwiony tym, że wielu użytkowników pisze kompletne bzdury które nawet z ironią nie mają wiele wspólnego (nie mówiąc już o kompatybilności :smiley: z prawdą).

Zgadza się, a gdy po raz kolejny słyszę wyrażenia “ekspertów”, którzy gadają, że Win7 będzie Vistą SP2 itp. to mnie normalnie krew zalewa. :evil:

No a wywnioskowali to z czego?.. Ze zrzutów ekranu z wersji MIlestone3. :lol:

kuhar , najważniejsze, że nie widuje się “przecinków” (albo rzadko).

Zgadza się w 100%- zwłaszcza teksty użytkowników Linuksa, którym chyba się wydaje, że są tacy Super Fajni, bo nie używają Windowsa. (nie mówię o wszystkich).

ja dość swego czasu ciekawy komentarz widziałem z systemem linux związany. Ludzie nie wiedzą co piszą.

teraz tak spojrzałem sobie jeszcze na regulamin komentarzy dokładnie i doszedłem do dość oczywistego wniosku, jes ton nagminnie łamany…

2. Komentarz nie zostanie opublikowany w całości bądź części jesli zawiera:

a) wulgaryzmy;

tutaj regulamin jest niestety coraz częściej łamany… nie jest to jakaś znacząca ilość komentarzy ale jednak

b) określenia mogące obrażać inne osoby;

tutaj jest już gorzej… dość często komentarze w różne sposoby obrażają innych userów…

c) sformułowania mogące obrażać jakąkolwiek grupę społeczną, etniczną lub wyznaniową;

tutaj regulamin jest nagminnie łamany - wojny linux vs windows i xp vs vista…

sformułowania, które są nakierowane na eskalowanie konfliktów pomiędzy komentującymi;

ten punkt regulaminu jest również bardzo często łamany…

e) informacje na temat nielegalnego pozyskiwania programów oraz łamania zabezpieczeń.

tutaj trzeba pochwalić panów od akceptacji komentarzy… tego praktycznie nie ma, a jak jakiś link do np. banerkillera się pojawi to na bardzo krótko…

b) nie ma związku z tematem komentowanego newsa i/lub może utrudniać innym użytkownikom korzystanie z serwisu;

tu chyba regulamin jest najczęściej łamany… mnusto komentarzy nie na temat, wyścigi w komentarze kto pierwy pod newsem itp…

Tak sobie myślę, że nie iwem jak cięzko pracuja ludzie od zatwierdzania komentarzy, lecz naprawde często regulamin jest łamany… czy to przez wiekszą liczę użytkowników i ich “przystosowanie społeczne” na coraz niższym poziomie… ten stan rzeczy jest napewno nie dobry dla vortalu i nalezałoby się tym zająć…

To może w ogóle zrezygnować z moderki, bo powoli staje się ona syzyfową pracą. Jeśli już to dać opcję przy komentarzu “zgłoś moderatorowi” -zawsze to mniej pracy w sprawdzanie, a co za tym idzie mniejsze prawdopodobieństwo przeoczenia czegoś. No i de facto sami użytkownicy przejęliby większość obowiązków moderacyjnych.

przemopk mieszasz rózne wątki, awanturujesz się, mylisz pojęcia.

Ponieważ nie poskutkowały moje uwagi tu, ani na PW przeniosłem dyskusję prowadzącą donikąd w odpowiednie dla niej miejsce.

Masz coś do napisania na temat komentarzy - napisz.

Zrób to jednak kulturalnie i nie oczekuj, że po chwili pojawi się ktoś z administracji forum i udzieli Ci odpowiedzi.

Cierpliwości.

To już ostatnie takie słowne ostrzeżenie.

Następnym razem otrzymasz stosowną nagrodę.

Update:

OTy - Śmietnik.