Jakość zdjęć - Sony Xperia J

Witam!

Od roku posiadam telefon Sony Xperia J. Chciałem się Was poradzić. Zauważyłem ostatnio, że strasznieee obniżyła się jakość zdjęć. Z żywych pięknych zdjęć (nie ważne jakie oświetlenie) to bardzo rozmazanych. Robione przedmioty otrzymują dodatkową poświatę, są nie ostre a aparatowi jest ciężko ustawić ostrość. Czyściłem obiektyw aparatu ale to nie pomogło. Zmieniałem ustawienia w aparacie i też nie pomogło… Co jeszcze mogę zrobić ??

 

Pokaże zdjęcia które są na blogu(nie chcę się reklamować):http://e-ksiazkakucharska.bloog.pl

Problem występuje w 1 wpisie(zdjęcie) kolejne wpisy takie jak gołabki, cepeliny czy zupa to są jeszcze zdjęcia w bardzo dobrej jakości a ten pierwszy wpis to już bardzoo zła jakość. 

To nie jest telefon z najlepszym aparatem. Zaobserwuj przy jakim świetle wychodzą gorsze zdjęcia, ale generalnie niewiele możesz poradzić.

Ale widzisz różnice między jednym a drugim zdjęciem?? To samo miejsce co zawsze, to samo oświetlenie. Wychodzą masakryczne zdjęcia. A na samym początku robił naprawdę dobre, kolorowe zdjęcia. Tylko teraz coś się stało ale nie wiem co.

Nie robiłeś ostatnio jakiejś aktualizacjo softu lub nie zmieniałeś jakichś ustawień w aparacie ?

Zdjęcie wygląda jakby  było zrobione mniejszą matrycą - gorszą jakością. Nie masz przypadkiem ustawione na niską jakość zdjęć ?

Żadnych aktualizacji nie robiłem, nie zmieniałem nic w ustawieniach i również mam ustawione na 5M- czyli max