JakZrobić plik wykonywalny który zmieni rozszerzenia plików?

(Metonik) #1

Witam, zastanawiam się czy można napisać prosty plik wykonywalny który po uruchomieniu zmieni rozszerzenie plików folderze w którym się znajduje albo konkretnie zdefiniowanych plików np PlikPlik-01-100, chodzi mi o to iż mam np 100 partów jakiegoś pliku, zmieniłem rozszerzenie z .rar np na .zzz i teraz ktoś po ściągnięciu wszystkich partów miał by kliknąć na dołączony plik wykonywalny który automatycznie zamienił by rozszerzenie plików na .rar, chodzi wyłącznie o ingerencje w nazwę pliku, czy ktoś wie czy i jak można to zrobić???

Pozdrawiam.

heh, fakt, wstyd :frowning: błąd ortograficzny w nazwie poprawiony :slight_smile:

(Ryan) #2

Zdecyduj się czy rozszerzenie czy rozszeżenie. ;>

Jeśli w katalogu nie ma innych plików o takim rozszerzeniu, to wystarczy komenda linii poleceń. Stwórz plik z rozszerzeniem cmd i wpisz w nim:

for /f "tokens=1,2 delims=." %%i in ('dir /b *.txt') do move %%i.%%j %%i.doc

Musisz tylko zmienić .txt i .doc na odpowiednie rozszerzenia (ten skrypt zamieni pliki z rozszerzeniem txt na pliki z rozszerzeniem doc).

(Metonik) #3

rozszerzenie, rzecz jasna:)

rewelka bo właśnie o takim rozwiązaniu myślałem, problem w tym że nie załatwia ono wszystkiego, proste nazwy w klimacie 01-plik / 02-plik, albo aa aaa aaaa to zamienia bez problemu, ale w przypadku spacji w wyrazie czy innych znaków(próbowałem min _ - . itp.) niestety nie działa, gdybym wiedział wcześniej nazwał bym archiwa jednym słowem i było by po sprawie ale już połowa leży na serwie, czy da się ten skrypt przystosować do ogarnięcia nieco bardziej skomplikowanej nazwy??

przykład:

Mr Plik's-Costam Costamtam-100 Kiedys Gdzies-2007-USA.part01.off

i samo .off zmienić na .rar

czy da się to zrobić??

Dziękuje i Pozdrawiam.

(Sawyer47) #4

Jeżeli masz Perla to możesz użyć tego kodu:

for(<*.old>){my $n = $_; s/\.old$/.new/; rename $n, $_;}

Zapiszujesz jako np. zmianiacz.pl i odpalasz perl zmieniacz.pl

Zastąp tylko 'old' i 'new' żądanymi rozszerzeniami.

(pasquali) #5

Nie wiem czy sobie juz poradziłeś ale ja to bym zrobił tak (chyba prościej):

1. Utwórz nowy dokument textowy

2. Wklej to polecenie : ren *.zzz *.rar

3. Zapisz plik.

4. Zmien rozszerzenie pliku na *.cmd.

5. Wklej plik do folderu, w którym chcesz zmienić rozszerzenia i poprostu odpal go.

*.zzz -> przyjąłem, że takie jest rozszerzenie plików, które chcesz zmienić. Równie dobrze może to być *.babucia . Ale to chyba wiesz:P

(Metonik) #6

hehe, Dzieki pasquali, rzeczywiście wygląda na to że to rozwiązanie idealnie załatwia sprawę:slight_smile: znowu potwierdza się reguła że najciemniej pod latarnią :slight_smile: Dzięki wielkie, Panom nr47 i Ryan też dziękuje za odpowiedzi. Sprawa zamknięta. Pozdrawiam.