Jan Pietrzak

No jest lekka żenada i to nie jest to.

Pietrzak sam się opluwa co było już wyżej wspomniane. Szkoda śliny na niego bo to jest tak ohydna postać że w ogóle szkoda na niego marnować czas. Nawet książkę po upadku PRL napisał jak to obalał on komunę podczas gdy wszyscy wiemy, że nikt tak jak on z władzą się po plecach nie klepał.

126862-352x500

vs

No to sorry. Tamten temat zamknąłem nie ze względu na twoje pytanie, a ze względu na kierunek, w który poszedł przez niektóre inne wypowiedzi. Chcesz, to otworzę.

Natomiast Pietrzak, no cóż, zapamiętałem go z tego spotkania tak, jak napisałem, a potem sam wielokrotnie to potwierdził z nawiązką.
Stąd takie wypowiedzi. Owszem, talent ma, większość go zna, może ktoś jeszcze coś napisze.

Pietrzak w PRL-u był w Korpusie Kadetów im. gen. Karola Świerczewskiego w Jeleniej Górze. Ukończył tam również Szkołę Oficerską. Następnie służył w stacji radiolokacyjnej koło Zgorzelca.
Do cywila odszedł jako podporucznik rezerwy.
Był też członkiem Związku Młodzieży Polskiej, a także Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR).
Studiował na kursie wieczorowo–zaocznym na Wydziale Socjologii Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR, którą ukończył w 1968.

To nie są zarzuty, to tylko przedstawienie faktów, które warto znać, gdy teraz często pokazuje się go jako opozycjonistę i dysydenta, który niemalże sam “obalił komunę”.

Talent ma, owszem zarówno pisarski jaki i estradowy. Tego odmówić mu na pewno nie można. Miał za młodu też sporo charyzmy która teraz z wiekiem niestety uleciała. Szkoda tylko, że nie jest po prostu dobrym człowiekiem by ten talent i charyzmę przekuć na większe rzeczy niż uśmiechanie się ładnie i podlizywanie władzy która aktualnie jest przy sterach.

Czy to samo robił jak przy sterach była inna władza?

To był temat dla żartu, niech ludziska powydziwiają :grinning:
Dla mnie to może byc zamknięty.

No chyba sam widzisz jakie pieśni śpiewał gdy rządziła komuna, jakie książki pisał po upadku PRLu i komu aktualnie w tyłek wchodzi. Masz przykłady wyżej więc albo nie czytasz założonego przez siebie tematu albo nie potrafisz wyciągać z podanych przykładów wniosków.

  • jak rządziła komuna to się jej podlizywał
  • jak upadła twierdził że jest współautorem jej upadku.
  • teraz podlizuje się PISowi.

Zaczynasz coś motać.
Przed PiS-em (przed 2005 r.) była inna władza.
Czy też podlizywał się tamtej władzy?