Japoński program, polski Windows :)

Próbuję uruchomić na polskojęzycznym Windowsie 2000 Proffessional program, który działa jedynie w języku japońskim. Nie mam problemu z odczytem znaków japońskiego pisma w dokumentach czy stronach internetowych, jednak tutaj zamiast japońskich krzaczków wyświetlają sie znaki zapytania, kwadraty itp.

I tu zaczyna się problem…

Aby poprawnie odczytywać znaki innego alfabetu niż łaciński, trzeba w Panel Sterowania --> Opcje Regionalne --> Ustawienia językowe dla systemu --> Ustaw domyślne wybrać Japoński - wtedy Windows używa charsetów dla wybranego języka i mogę oglądać japońskie znaki, jednak w niektórych programach i menu uruchamianych PPM nie widzę poprawnie znaków polskich :wink:

Istnieje wprawdzie remedium na to w postaci udostępnianego przez Microsoft narzędzia AppLocale , które pozwala uruchomić pojedynczy program z innym charsetem niż cały system, ale jest ono wyłącznie na Windowsa XP - tego zaś nie chcę instalować (mimo iż posiadam legalny egzemplarz) bo oprócz jednego wsparcia dla AppLocale zawiera tonę niepotrzebnych procesów i funkcji, z których nie korzystam i nie chcę korzystać.

Czy zna ktoś sposób na to, bym mógł widzieć w Windowsie 2000 zarówno polskie, jak i japońskie znaki? A może jest do tego jakiś program? Z góry dziękuję za wszelką pomoc :slight_smile: